reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini

Lamborghini Huracan’ın yerini alacak modelde 10.000-RPM’lik bir çift turbo V8 olacak

Bugün yapılan resmi paylaşıma göre Lamborghini Huracan’ın yerini alacak modelde 10.000-RPM’lik bir çift turbo V8 motor olacak.

Lamborghini Huracan’ın yerini alacak süper modelin kalbinde spesifik olarak çift turbo ile desteklenen, 4.0-litrelik bir 10.000-RPM çevirebilen V8 motora yer verilecek. 789 beygir güç üreteceği aktarılan bu yüksek performanslı motor, tek kalmayacak yani bir elektrik desteğine de sahip olacak. V8 motor sekiz vitesli çift kavramalı otomatik şanzımana entegre edilmiş 148 beygirli bir elektrik motoruyla desteklenecek, toplamda 900 beygir seviyesinde bir güç sürücüye bırakılacak. Şimdiye kadar bir seri üretim aracına yerleştirilen en güçlü ve en yüksek devirli V8 motorlardan birisiyle çok dikkat çekecek ve firmaya göre özel bir egzoz tınısına sahip olacak süper otomobil, yüksek ihtimalle Temerario adına sahip olacak ve bir değişiklik olmazsa ağustos ayında lanse edilecek. Firmadan gelen son model ise Lamborghini Urus SE olmuştu. Lamborghini şirketinin en çok satan araçları arasında SUV model “Urus” yer alıyor. Yapısı gereği gündelik kullanıma çok daha uygun ve konforlu olan modelin yenisi Lamborghini Urus SE, elektrik destekli bir altyapı üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Urus S’nin yerini aldığı aktarılan araç, 25.9 kWh kapasitesinde bir batarya taşıyor ve 4.0-litrelik V8 motoruyla tek olarak 611 beygir güç, sekiz ileri otomatik şanzımana entegre edilen elektrik motoruyla ise 189 beygir güç sunuyor. Toplamda ise tam 790 beygire kadar ulaşılıyor. Sadece elektrikli olarak 60 km yol alabilen ve bu sayede yüksek yakıt tasarrufu getirebilen araç, 0’dan 100 km/s hıza 3,4 saniyede çıkabiliyor ve üstte 300 km hızı geçebiliyor. 200 km/s hıza ulaşması ise 11,2 saniye alan Urus SE, çok sayıda zemine göre değişen sürüş moduyla donatılmış ve iç tasarımı diğer Lamborghini modellerinden kesinlikle geride kalmayacak kadar sportif ve etkileyici görünüyor. Yeni SUV yapılan açıklamaya göre 258 bin dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip.

Lamborghini haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü