reklamı kapat

POPÜLER

Le Mans yarışının gölgesinden yükselecek; BMW 8 Serisi Coupe yüzünü göstermeye başladı

En prestijli motor sporları organizasyonundan birisi olan Le Mans ile birlikte tanıtılacak BMW 8 Serisi, yeni teaser ile son bir aya girdi.

Yaklaşık bir yılı bulan bekleyiş önümüzdeki ay itibarıyla son buluyor. BMW 8 Serisi‘nin yepyeni bir jenerasyonla dönüş hikayesi kısa süre önce açıklandığı gibi 15 Haziran‘da Le Mans yarışları kapsamında resmiyete kavuşacak. Sokaklara çıkacak versiyonundan önce GTE yarış versiyonuyla bir süre önce tanıtımı yapılan seri beraberinde büyük beklentileri de getirecek. Gerek teknik gerekse performans üzerine oluşan bu beklentiler öncesinde tasarımıyla fark yaratması gündemde olan yol versiyonu, BMW kaynaklarından paylaşılan yeni bir görselde kendisine yer buldu. M8 GTE’nin arka planında karşımıza çıkan 8 Serisi Coupe, aslında tanıtım etkinliğiyle paralel şekilde yüksek performans mesajını vermeye çoktan başladı.

Tamamen elden geçirilmiş motor

Geçtiğimiz günlerde iç tasarımıyla ilgili detaylı bir sızıntıyla gündeme gelen serinin kaputunun altında bizleri üzerinde çok çalışılmış bir motor bekliyor olacak. Tamamen yeniden geliştirilmiş V8 makinesiyle 523 beygir güce ve 750 Nm torka sahip olacağı söylenen M850i XDrive versiyonunda altyapı da hatırı sayılır oranda iyileştirilmiş durumda. 8 ileri değerli otomatik şanzımanla kombin edilecek olan bu modelin, sürüş dinamiklerine cevap verebilmesi adına vites geçiş aralıklarının en iyi seviyeye getirildiği söyleniyor. Coupe versiyonunun ardından Convertible ile karşımıza çıkmasını beklediğimiz modellerin bu yıl içerisinde pazara sunulması planlanıyor. BMW’nin kendi kaynaklarında da sıkça üzerinde durduğu sportiflik algısıyla heyecanı körüklediği bu süreçte önümüzdeki bir ay içerisinde yeni detaylar karşımıza olabilir. Gelişmeler için takipte kalın.