reklamı kapat

POPÜLER

Tim Cook

Tim Cook’tan ”Farklı Düşün” sloganına atıfta bulunduğu etkileyici konuşma [Video]

Apple’ın CEO’su Tim Cook, Kuzey Karolina’daki Duke Universitesi’nde bir konuşma gerçekleştirdi. Cook, gerçekleştirdiği konuşmada öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Apple’ın ikonik reklamlarından “Think Different” (Farklı Düşün) sloganını öğrenciler için kullanan Cook, öğrencileri farklı düşünme konusunda nasiyetler verdi. Teknolojinin desteğiyle, her bireyin sahip olduğu cihazlar sayesinde daha iyi bir dünya inşa etme şansı olduğunu belirten Cook, öğrencilere bugün sahip olunan dünyayı ve statükoyu kabul etmemeleri konusunda tavsiyede bulundu. İnsanların farklı bir şey denemeye cesaret edemedikleri sürece kalıcı bir gelişme sağlamayacaklarını belirten Cook, öğrencilerin farklı düşünmeleri gerektiğini ifade etti. Apple’ın kurucularından Steve Jobs’u akıl hocası ve yakın arkadaşı olarak tanımlayan Cook, Jobs’un dünyayı değiştirmenin yolunun izleyerek değil, bir vizyonla başladığını bilen birisi olduğunu dile getirdi.

Tim Cook’tan küresel ısınma hakkında açıklama

Küresel ısınmanın kaçınılmaz olduğu fikrini reddettiklerini söyleyen Cook, Apple’ı yüzde 100 yenilenebilir enerji üzerinde inşa ettiklerini ifade etti. Tim Cook’un Duke Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği konuşmayı haberin devamından izleyebilirsiniz.

Video