reklamı kapat

POPÜLER

LEGO mimari serisine eşsiz bir set eklendi: Guggenheim Müzesi [Video]

LEGO, özel serilerine hız kesmeden devam ediyor. Tasarımlarıyla 20’nci yüzyıla damga vuran mimarlardan Frank Lloyd Wright‘ın 150’nci yaşını kutlayan LEGO, Guggenheim Müzesinin bir replikasını yarattı.

Amerikan mimarisinin önemli isimlerinden Frank Lloyd Wright kariyeri boyunca 1.000’in üzerinde tasarıma imza atmış, tasarımlarının 532 tanesi ise hayata geçirilmiş. 1959 yılında hayata gözlerini yuman Wright’ın en ünlü işlerinden biri ise New York’taki Solomon R. Guggenheim Müzesi. Wright’ın tam 16 yılını alan bu yapı, benzersiz geometrisiyle ziyaretçilerin Guggenheim’ın koleksiyonunu rahat bir şekilde deneyimleyebilmesi için tasarlanmış. LEGO’nun Guggenheim Müzesi replikası ise Wright’ın mimari zekasının ardındaki sırları görmenizi sağlıyor.


Oldukça detaylı bir model olan Guggenheim Müzesi replikası 740 LEGO parçasından oluşuyor. Tamamlandığında 12 cm yüksekliğinde, 19 cm genişliğinde ve 14 cm derinliğinde olan bu model, salonunuza koymak isteyeceğiniz benzersiz bir figüre dönüşüyor. LEGO seti aynı zamanda beraberinde binanın tasarımı, mimarisi ve tarihine ilişkin bilgiler içeren bir kitapçığı da beraberinde getiriyor. Solomon R. Guggenheim Müzesi replikası LEGO’nun çevrim içi mağazasında satışa sunuldu. Frank Lloyd Wright’ın eşsiz eserinden ortaya çıkan bu modelin yurt dışı fiyatı 80 dolar.

VİDEO