reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo 90’ların ThinkPad’ini geri getiriyor

29 Haziran 2015

İlk kez 1992 yılında IBM tarafından piyasaya sürülen dizüstü bilgisayar serisi ThinkPad, yalnızca kullanıcının performans ihtiyaçlarına odaklanırken tasarım açısından basitliğini ve sadeliğini yıllardır bozmadı diyebiliriz. 2005 yılında Lenovo tarafından satın alındıktan sonra da bu böyle devam etti. Ancak yirmi yılı aşkın sürede elbette bu kara kutular daha ince ve daha sade bir görünüme kavuştu.

Lenovo şimdi Japonların Bento denilen beslenme çantalarından ilham alınarak tasarlanan o kara kutuyu köklerine döndürmeye hazırlanıyor. Üstelik bunun için tasarım çizimleri bile hazır. Meşhur çok renkli ThinkPad logosu, mavi enter tuşu, 7 sıralı klavye takımı ve 16:10 çerçeve oranıyla her şey 90’lara dönüşü temsil ediyor. Retro ThinkPad her ne kadar “eski” görünse de içindeki teknoloji elbette “yeni” olacak.

Lenovo retro ThinkPad’ini piyasaya sürmek içinse kullanıcıların geri dönüşlerine göre hareket edecek. Resmi sitede Çinli şirketin tasarım sorumlularından David Hill tarafından paylaşılan bilgisayar için şimdiden binlerce beğeni ve yorum birikmiş durumda. Dolayısıyla yakın zamanda nostaljik cihazın gerçek olacağını söyleyebiliriz.

YORUMLAR