reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo N5901

Başarılı teknolojik cihazlarıyla test merkezimizi heyecanlandıran markalardan Lenovo, bu kez de ofisimize adeta avuç içi mutluluk getirdi. Avuç içi büyüklüğünde portatif bir cihazla karşımıza çıkan Lenovo, Mini Wireless Keyboard N5901 adını verdiği bu cihazda klavyeyi ve fareyi kompakt bir tasarımla bir arada sunuyor. Sahip olduğu kopmakt tasarımıyla avuçlarınızın içine tam olarak oturabilen Mini Wireless Keyboard N5901, 10 metreye kadar kablosuz olarak çalışabiliyor. PC’nizin USB portuna takabileceğiniz bir nano alıcı ile kullanıma kolayca hazır hale gelen Mini Wireless Keyboard N5901, bu sayede oturduğunuz yerden yazışmalarınızı yapabilmenize ve internette dolanabilmenize imkan tanırken, ileriki seviyelerde de tüm işlerinizi halletmeniz için en büyük aday olduğunu gösteriyor. “İleriki seviyelerde,” diyoruz, çünkü cihazın kullanımına alışmanız, doğal olarak biraz zaman alabiliyor.

TAM BOYUTLU KLAVYEDEN FARKSIZ
PC’lerle uyum içinde çalışan Mini Wireless Keyboard N5901, tam boyutlu bir klavye üzerinde görebileceğiniz tüm tuşları minik gövdesi içinde bulunduruyor. Tuşların birbirlerine yakınlıkları ideal ve kullanımı keyifli. Tuş takımının üst bölümünde multimedya barının bulunması da ayrıca beğendiğimiz bir ayrıntı oldu. Bu barda bulunan kısayol tuşlarını kullanarak bilgisayarınızın ses ayarlarını yapabilir, dilerseniz o an dinlediğiniz parçaya ya da izlediğiniz filme müdahalede bulunabilirsiniz. Klavyenin hemen altında da klavyenin can yoldaşı fareyi bulunduran Mini Wireless Keyboard N5901, bu alanda iki adet basit tuş ve bir adet fare topu tutuyor. Bu basit yaklaşım her ne kadar iş gören bir kullanım sunsa da, yine de bu alana bir touchpad’in daha fazla yakışacağını düşünmeden geçemiyoruz.

KEYİFLİ KULLANIM
Piyano siyahı ve turuncu ayrıntılarıyla dikkat çeken Mini Wireless Keyboard N5901, tuş takımında ne yazık ki Türkçe tuşları içermiyor. Elbette cihazın Türkçe dil desteği var, yalnızca tuşların yerlerini bilmeniz gerekiyor. Ancak bu da kullanımı olumsuz yönde etkiliyor. Fakat alışma sürecini atlattıktan sonra herhangi bir sorun yaşamayacağınızdan eminiz. Cihazın üzerinde turuncu renklerle işaretlenmiş olan noktalama işaretlerine Fn tuşunu kullanarak erişebileceğinizi ve yine cihazın sol köşesinde yer alan büyük turuncu tuşu kullanarak ‘Bilgisayarım’ alanına direkt erişim sağlayabileceğinizi de belirtelim. Windows 2000, XP, Vista ve 7’yle uyum içinde çalışan cihaz, hem boyutları, hem de hafifliği ile masa başında çalışmaktan yorgun düşmüş kullanıcıların beğenisini kazanacak.

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-4YILDIZ-

PERFORMANS
-4YILDIZ-

ARTILAR
Şık tasarımı, ergonomik klavyesiyle konforlu kullanım imkanı, multimedya barı.

EKSİLER

Parmak izi tutuyor, fare basit görünüyor, Türkçe karakterler yok.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Teknoloji
• 2.4 GHz Wireless

Uyumluluk

• PC

İşletim Sistemi
• Windows 2000
• Windows XP
• Windows Vista
• Windows 7

Bağlantı Mesafesi
• 10 metre

Pil
• 2 adet AAA

Bağlantılar
• USB

Boyutlar
• 124 x 135 x 25 mm

Ağırlık
• 105 gram