reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Wireless Comfort Keyboard 5000

QWERTY klavyenin hemen üzerinde yer alan fonksiyon tuşlarına ve hemen onun da üzerine eklenen hem önceden tanımlanmış belli başlı uygulamalara ulaşabileceğiniz, hem de atama seçimi tamamen tercihinize bırakılan kısayol tuşlarına sahip olan WCK5000, böylece yoğun çalışma esnasında olduğu gibi, eğlence zamanında da en yakın dostunuz olacaktır. Üzerinde elbette bir numpad de bulunduran WCK5000, yukarıda da bahsettiğimiz gibi tasarımıyla da ilgi odağı olacak türde bir klavyeye sahip. Dalgalı bir yapısı bulunan klavyenin palm rest bölgesi dışında neredeyse tüm bölgeleri parlak piyano siyahıyla renklendirilmiş. Böylece parmak izlerinden kaçamayacağınız, fakat şıklığına da karşı koyamayacağınız türde bir görünüme kavuşturulmuş olan klavyenin hemen yanında bir de fare bulunuyor elbette. Ancak ne yazık ki WCK5000’in klavyesini övdüğümüz kadar fareyi övemeyeceğiz. Genel olarak kullanımının rahat olduğunu söyleyebileceğimiz ve iyi bir zemin tutuşuna sahip olduğunu da belirteceğimiz farenin en büyük sorunu, sağ ve sol tarafında bulundurduğu kısayol tuşlarının kullanım rahatsızlığı. Başparmağın hemen altında bulunan kısayol tuşunun kullanımı, elbette diğer parmağın altına gelen tuştan daha rahat, ancak bu bile yeterli değil doğrusu.

KOLAY KULLANIM İMKANI
Beraberinde bir yazılım getiren WCK5000, bu yazılımı kullanarak kısayol tuşlarına çeşitli görevler atayabilmenize imkan tanıyor. Kullanımında herhangi bir zorluk çekmeyeceğiniz yazılımda, ana menüde bulunan listeden seçebileceğiniz programlara da çeşitli kısayollar atamanız mümkün. Yazılım ayrıca, hem Standart, hem de Gaming gibi iki farklı kategori sunuyor ve bununda da kalmayarak kendi kategorinizi yaratmanıza da fırsat tanıyor. Genel olarak hem ürün, hem de yazılım kullanımında sıkıntı çekmeyeceğinizi söyleyebileceğimiz WCK5000, size tek sıkıntıyı bir gün sahip olduğu klavyeden vazgeçip düz klavye kullanımına kalkıştığınız anda yaşatacaktır. Ancak bunu WCK5000 kullanımını sürdürerek yenmeniz olası. Zaten bir kere alıştıktan sonra değiştireceğinizi pek sanmıyor ve kablosuz çalışan bir klavye setine sahip olmak isteyen kullanıcıların WCK5000’e yakından göz atmaları gerektiğini düşünüyoruz.

ARTILAR
Şık ve ergonomik tasarım, kullanım kolaylığı ve rahatlığı sunması, kısayol zenginliği, farenin her iki el için de uygun olması.

EKSİLER
Fare kısayol tuşları kullanım konforunu düşürüyor.

SONUÇ
Ergonomik ve kablosuz bir klavye seti arayanların yakından incelemeleri gereken Microsoft Wireless Comfort Keyboard 5000, ergonomik yapısıyla rahat bir kullanım sunuyor.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

TEKNİK ÖZELLİKLER

Bağlantı
2.4 GHz Wireless

Kontrol
Maksimum 10 metre

Pil
4 adet AA pil

Sistem Gereksinimi
Windows XP / Vista / 7

Boyutlar
459.2 x 210.7 mm (Klavye)
70.3 x 117 mm (Fare)

YORUMLAR