reklamı kapat

POPÜLER

Güneşin gücü yıl boyu sizinle olsun

Logitech‘in yaptığı bir araştırmaya göre, güneş enerjisinin gücünün yıl boyu sürdüğü ortaya çıktı. Şirket, kış aylarında havanın daha erken kararmasına ve soğuk kış akşamlarının başlamına rağmen, güneş enerjisinin dünya için en büyük enerji kaynağı olmaya devam ettiğini belirtti. Logitech Wireless Solar Keyboard K760’ı tasarlayan mühendis ekibi güneş enerjisi ile ilgili önemli gerçekleri gün ışığına çıkardı. Ekip, güneşin kış aylarında bile önemli bir enerji kaynağı olduğunu belirmek için infografik bir çalışma hazırladı.

Yapılan araştırma güneşin tüm dünyanın mevcut enerji ihtiyacını 500.000 yıl boyunca karşılayabilecek enerjiyi sadece bir saniyede ürettiğini ortaya koydu. Enerji miktarının 4 trilyon adet 100 Watt’lık elektrik lambasının enerji üretime eşit olduğu da belirtiliyor. Buna ek olarak Almanya, İspanya ve İtalya’nın dünyanın en büyük üç güneş enerjisi üreten ülke olduğu ifade ediliyor.

Dünyanın ilk güneş enerjisiyle çalışan klavyesi Logitech Wireless Solar Keyboard K750’yi yaklaşık iki yıl önce satışa sunan Logitech, ardından Logitech Wireless Solar Keyboard K760 ve Logitech Solar Keyboard Folio’yu piyasaya sürmüştü. Logitech’in güneş enerjisiyle çalışan bu cihazları, güneş enerjisinin avantajını kullanarak verimli ve konforlu yazı yazma deneyimini kullanıcılara sunuyor. Bu cihazlar düşük ışık, lamba ışığı ve bilgisayar ekranından yansıyan ışık olmak üzere her türlü ışıkta şarj edilebiliyor. Logitech K760 klavye şarjı doluyken tamamen karanlıkta en az üç ay, Logitech Solar Folio ise 2 yıl kullanılabiliyor. Dünyadaki tüm kullanıcılar, Logitech Wireless Solar Keyboard tercih ederlerse, her yıl 828 milyon pilden tasarruf edileceği de belirtiliyor. Tasarruf edilen tüm bu piller üst üste konulduğunda Avrupa’nın en yüksek dağı olan Mount Blanc’in 245 katı yüksekliğine ulaşabileceği veya yaklaşık iki olimpik yüzme havuzunu tamamen doldurabileceği ifade ediliyor.
Logitech K750
Logitech Solar Folio
Logitech Solar K760
Logitech