reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo’dan ThinkPad’in 25. yılına özel dizüstü bilgisayar

Lenovo, ThinkPad’in çeyrek asırlık ömrünü sınırlı sayıda üretilen ThinkPad Anniversary Edition 25 ile kutlamaya hazırlanıyor. Bu heyecan uyandıran model ThinkPad’in doğduğu Japonya’daki Yamato Labs’te düzenlenen özel bir etkinlikle tanıtıldı.

25 yıllık macerayı başlatan ThinkPad 700C 5 Ekim 1992’de duyurulmuştu. O zamandan bu zamana 130 milyondan fazla ThinkPad model dizüstü bilgisayar satıldı. Şimdi bu serüven ThinkPad Anniversary Edition 25 ile devam ediyor. Sınırlı sayıda üretilen bu model ThinkPad’in sadık kullanıcıları ve hayranlarından gelen geri bildirimlerle oluşturuldu. ThinkPad ismiyle özdeşleşen tüm özelliklerin yer aldığı bilgisayar aynı zamanda oldukça modern bir yapıya sahip. Bu özel modelin 14 inç dokunmatik ekranı bulunuyor. Bilgisayar Intel Core i7-7500U işlemci ve NVIDIA GeForce 940MX grafik kartı ile destekleniyor. ThinkPad Anniversary Edition 25’i Lenovo’nun Tasarımdan Sorumlu Eski Başkanı David Hill şu sözlerle tanımlıyor.

“ThinkPad’in tasarımı, biçim ve işlevsellik arasında güçlü ve sinerjik bir ilişki yaratıyor. Üstün nitelikte ürünler sunmak için sofistike estetiği, dikkatle oluşturulan kullanıcı deneyimini ve dünyaca ünlü mühendisliğimizi dengeli bir şekilde birleştiriyoruz. ThinkPad700C’nin piyasaya sürülmesinden 25 yıl sonra bile, en yeni modelimiz X1 Carbon hemen bir ThinkPad olarak tanınabiliyor”

ThinkPad Anniversary Edition 25, belirli ülkelerde sınırlı sayıda piyasaya sunulacak. Bu ülkeler arasında Türkiye’nin yer alıp almadığı ise ilerleyen zamanlarda belli olacak.