reklamı kapat

POPÜLER

LG 48 inç OLED monitör

LG, 48 inç OLED oyuncu monitörünü görücüye çıkardı

OLED pazarının lideri olan LG, ürün gamına yeni oyuncu monitörleri ekledi. Burada en çok 48 inç OLED model dikkat çekti.

CES 2022 kapsamında yapılan duyurular kapsamında LG, 42 inç boyutundaki OLED televizyon modeli LG 42C2 (OLED42C24LA) ile çok ses getirmişti. Dünyanın en küçük OLED TV’si olan bu modelden önce firmanın en küçük OLED TV’si 48 inç boyutunda yer alıyordu. Firma bu ürünleri direkt olarak televizyon olarak tasarladı, yeni gelen UltraGear 48GQ900 ise özel değişiklikleri ile bir oyuncu monitörü olarak karşımızda. Şık bir tasarımı olan ürün, spesifik olarak 47.5 inç panelinde 120 Hz (OC ile 138 Hz) yenileme hızı sunuyor ve Nvidia G-Sync ile AMD Freesync Premium desteklerini eksik etmiyor. Elbette HDMI 2.1 portu ile gelen ürün, PC yanında yeni nesil oyun konsolları için de güzel bir seçenek konumunda bulunuyor. Kontrolü kolaylaştırmak adına akılcı bir kumanda ile gelen 48 inç OLED oyuncu monitörü, yerleşik 20W hoparlörlere sahip ve ön kısmında 3.5 mm kulaklık girişi taşıyor. Birçok farklı pazarda satılacak monitör için fiyat ise verilmedi.

LG, 48 inç çok büyük gelenler için geçtiğimiz hafta yukarıda bahsettiğimiz 42 inç OLED TV’sini satışa sundu. 48 inç modeli gibi yeni 42 inç modeli de Türkiye’den mahrum bırakmayan şirket, ürüne 19.999 TL fiyat belirledi. Elbette birçok kişi için çok pahalı olan bu televizyonu, yurt dışında monitör olarak kullananlar bulunuyor. Ürün için çıkan ilk incelemeler ise bu konuda tam net bir cevap vermiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bazı kişilere göre ürün halen sürekli kullanım için fazla büyük kaçıyor. Bazıları ise monitör kullanımı özelinde elde ettiği deneyimden oldukça memnun. Bu ürün sayesinde kişiler hem iş hem de oyun ihtiyaçlarını bir arada karşılayabildiklerini belirtiyor.

LG 48 inç OLED yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca