reklamı kapat

POPÜLER

LG G6 G7 G-Serisi

LG, “G-Serisi” akıllı telefonlarda isim değişikliğine gidiyor

LG‘nin mart ayında yapılacak MWC 2018 kapsamında G6’nın yerini alacak yeni akıllı telefon modeli, G7‘yi tanıtması bekleniyor. Bu bu isim serisini uzun süredir kullanan şirket, gelen son bilgilere göre amiral gemisi “G-Serisi” akıllı telefon ailesinde isim değişikliğine gidiyor.

Digital Daily‘nin şirket sözcüsünden aldığı bilgiye göre LG‘nin uzun süredir kullandığı G-Serisi isimler tarih oluyor. Yılın hemen ilk yarısında yeni model isimlerine geçileceği söylenirken, ilk adımın G7 ile atılacağı söyleniyor. Yani G6’nın yerini alacak modele G7 ismini vermeyecek olan şirket, bunun yerine iki basamaklı sayıdan oluşan bir isim yapısına geçecek deniyor. Söylendiği kadarıyla LG, Galaxy S9 ya da iPhone X gibi modeller ile “rakam” yarışına girmek istemiyor. Burada şirket sonuna kadar haklı görünüyor. Örneğin G7 ilk bakışta Galaxy S9‘a göre çok daha eski bir telefonmuş izlenimi yaratıyor.

LG, akıllı telefon sektöründe öne çıkamıyor

Çok güzel özelliklere sahip telefonlara rağmen Güney Kore merkezli teknoloji devi rakiplerinin önüne geçemiyor. Amiral gemisi seviyesinde bir yeniden isim yapılanmasının da bunu değiştirmesi kolay görünmüyor. Genel olarak daha köklü strateji değişikliklerine ihtiyaç duyan şirket, HTC gibi eski günlerini arıyor. Tüm sektöre OLED panel sağlayan ancak konu kendi telefonları olduğu zaman geride kalan firma, MWC 2018’de önemli sürprizler yapmak zorunda gibi duruyor.