reklamı kapat

POPÜLER

LG yeni marka

LG’nin mobildeki geleceğini şekillendirecek yeni markalar

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, hatırlarsınız geçtiğimiz hafta “G-Serisi” akıllı telefon ailesinde isim değişikliğine gidiyor haberiyle gündeme gelmişti. Kısa süre önce bu konuda yeni detaylar ortaya çıktı.

Akıllı telefonlar için sızıntılar yapan Evan Blass’ın keşfine göre LG, yakın zaman önce akıllı telefonlar için “LG Icon”, akıllı saatler içinse “Iconic” markalarını kayıt altına aldı. Yeni serilerinde bu markaları kullanma ihtimali bulunan şirket, elbette henüz resmi bir açıklama yapmıyor. Geçtiğimiz hafta yılın hemen ilk yarısında yeni model isimlerine geçileceği belirtilirken, ilk adımın G7 ile atılacağı söylenmişti. Şirket Galaxy S9 ya da iPhone X gibi modeller ile “rakam” yarışına girmek istemiyor ve G7 ile yapılacak bir çıkış telefonu eski gösterecek gibi duruyor. Haklı olarak bunu istemeyen şirket, kendi yolunu çizmeyi hedefliyor. Bu da son yıllardaki durumu düşünüldüğü zaman oldukça mantıklı duruyor. Şirketin ayrıca Aicon ve Aiconn isimlerini aldığı da görülüyor.

LG, akıllı telefon sektöründe ciddi adımlar atmak zorunda

Birçok kullanıcı tarafından yapılan yoruma göre şirketin marka değişikliğinden daha fazlasına ihtiyacı bulunuyor. Türkiye’de özellikle dayanıklılık konusunda çok eleştirilen şirket, köklü strateji değişikliklerine ihtiyaç duyuyor. Özellikle mart ayında başlayacak MWC 2018‘de çok önemli atılımlar yapmak zorunda olan şirket, bakalım nasıl yeni teknolojiler üzerinde çalışıyor?