reklamı kapat

POPÜLER

Apple LG Face ID

Yeni Apple cihazlara önemli LG katkısı

Apple‘ın Face ID teknolojisiyle yeni bir devri başlatan akıllı telefonu iPhone X, biliyorsunuz 2018’de yenilenecek. Buna ek olarak Face ID’yi iPad dünyasına da getireceği söylenen Apple, görünüşe bakılırsa bu konuda LG’den destek alıyor.

Bilmeyenler için Face ID “TrueDepth kamera sistemi üzerine kuruluyor ve bu sistem telefonun ön yüzünde yer alan çentikte bulunuyor. Bu teknoloji bünyesinde kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü, ortam ışığı sensörü gibi donanımlar taşıyor ve böylece yüz tanıma yapabiliyor. İşte yeni telefonlarında bu teknolojiyi bir adım yukarıya taşıyacağını konuşulan Apple, bu sefer üretim konusunda sorun yaşamak istemiyor. İşte bu yüzden LG Innotek ile TrueDepth sensörler odağında 3D sensör anlaşması yaptığı söylenen şirket, işi şansa bırakmak istemiyor. Ortada başlangıç için 820 milyon dolarlık bir anlaşma olduğu söylenirken, LG Innotek‘in bu parayla sensör üretimi için yeni tesisler kuracağı The Investor’un verdiği bilgiler arasında yer alıyor. Tüm bu hazırlık yeni iCihazların kesin olarak yüz tanıma ile geleceğini gösteriyor. iPhone X’un çıkışında sırf TrueDepth sensör modellerinin tedariği yüzünden stok sorunu yaşayan teknoloji devi, bu sefer panel konusunda da ortaklık kurduğu Güney Koreli şirkete güveniyor.

Apple LG Face ID

Apple’dan yeni yılda LG destekli üç yeni iPhone bekleniyor

Duyduğumuz kadarıyla bunlar 5,8 inç ikinci jenerasyon OLED iPhone X, 6,5 inç iPhone X Plus ve TFT LCD ekranlı 6,1 inç bir iPhone olacak. Dediğimiz gibi ayrıca Face ID’li iPad Pro modelleri de karşımıza çıkartılacak.

İlgili Video