reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Mirage Solo

Lenovo Mirage Solo

Lenovo Mirage Solo
Lenovo Mirage Solo
Lenovo Mirage Solo
Lenovo Mirage Solo
Lenovo Mirage Solo
Lenovo Mirage Solo

Sanal gerçeklik için en hazır çözüm: Lenovo Mirage Solo

CES 2018‘de önemli duyurular gerçekleştiren Lenovo, bunlar arasına bir de Google’ın Daydream platformu üzerine kurulan Mirage Solo sanal gerçeklik başlığını ekledi. Sanal gerçeklik için en hazır ve zahmetsiz çözümle karşı karşıyayız.

Donanım ve yazılım olmak üzere iki bölümden oluşan Daydream platformu, Google‘ın hazırladığı bir akıllı telefon destekli sanal gerçeklik başlığı ve kontrolcü taslağı üzerinde şekilleniyor. Lenovo’nun bu noktada hazırladığı Mirage Solo bağımsız çalışmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Yani bu VR başlık diğerleri gibi akıllı telefona ihtiyaç duymuyor. Gücünü Snapdragon 835 işlemci ve 4 GB RAM‘den alan cihaz, 64 GB yerleşik depolama (microSD var) biriminine sahip. Bünyesinde 75 Hz tazeleme değerine sahip 2560×1440 piksel LCD ekran ve tam 4.000 mAh gücünde pil yer alan cihaz, Daydream OS için hazırlanan her içeriğe destek veriyor. 645 gram ağırlığıyla uzun kullanımlarda sorun yaşatmayan başlık, önünde iki tane kamera taşıyor. Böylece içten dışa takip yapılabiliyor ve kişiler hareket halinde de VR dünyasına giriş yapabiliyor.

Lenovo Mirage Solo

Lenovo Mirage Solo büyük gelecek vadediyor

Google’ın yazılım desteğiyle fark yaratan başlık, söylendiği kadarıyla 100 derece görüş açısına sahip. Kablosuz deneyimiyle son kullanıcı için çok daha kullanışlı olan ürün, oldukça gelişmiş bir altyapı üzerine kuruluyor. Başlığın tek kötü yanı ise fiyatı. Cihazın ikinci çeyrekte 499 dolardan raflardaki yerini alıyor.