reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

LG Knock Code

LG G2 ve G Flex de Knock Code özelliğine kavuşuyor

LG, G2‘yle birlikte hayatımıza soktuğu “çift tıklama” teknolojisini daha da geliştirerek Knock Code adıyla G Pro 2 modelinde kullanıcılarla buluşturmuştu. Farklı kombinasyonlarda tıklayarak ekranı açmaya imkan veren ve LG’ye göre parmak izi okumadan dahi güvenli olan yeni Knock Code sistemi, yazılım güncellemesiyle eski LG telefonlara da gelecek.

Knock Code, LG G2’deki çift tıklamayla ekran açma fonksiyonun çok daha gelişmiş bir versiyonu. İlk olarak G Pro 2’de gördüğümüz sistem, ekranın dört parçaya ayrılmış bölgelerine 2 ya da 8 dokunmayla ekranın açılmasını sağlıyor. Ekranı daha doğrusu tuş kilidini açmak için 80 bin farklı kombinasyon kullanabilmek mümkün. Kolay bir şekilde ayarlanabilen Knock Code, oluşturduğunuz kodu unutma ihtimalinize karşı ek olarak parolayla da korunuyor.

LG Knock Code
Knock Code, G Pro 2 haricinde yeni tanıtılan G2 mini, F serisi ve L serisi III akıllı telefonlarda da bulunuyor. LG’den yapılan son açıklamayla ilk aşamada eski modellerden G2 ve G Flex’in Knock Code özelliğine kavuşacağı duyuruldu. Belirli ülkelerdeki kullanıcılar, nisan ayında yayınlanacak güncellemeyle bu özelliği akıllı telefonlarında kullanmaya başlayabilecek.

VİDEO