reklamı kapat

POPÜLER

LG 5G akıllı telefon

LG imzalı 5G akıllı telefon modelinden iddialı bilgiler

Akıllı telefon sektöründe aktif olarak yer almaya devam eden LG, 5G akıllı telefon modeliyle performans konusunda şaşırtacak gibi görünüyor.

Altyapı neredeyse hiçbir yerde hazır olmamasına rağmen firmalar harıl harıl 5G akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor. İşte bu firmalar da birisi de LG. Sektördeki durumu hiç de iyi olmayan firma, çıkışı 5G akıllı telefon modelinde görüyor. Ortaya çıktığı kadarıyla bu özel telefon gücünü Snapdragon 855 işlemciden alıyor. Telefonun bu işlemciyi “vapor chamber” olarak geçen çok büyük bir soğutucu ile serin tutacağı gelen bilgiler arasında. Bu soğutucu, V40 ThinQ’da kullanılan ısı borusuna nazaran çok daha büyük. Hal böyle olunca soğutma performansı çok yüksek olacak 5G LG akıllı telefon modeli, 4.000 mAh pil üzerine kurulacak gibi görünüyor. Modelin önce Güney Kore ve Amerika’da satılacağı, daha sonra ise Avrupa’ya geleceği belirtiliyor. Firma 5G akıllı telefon konusunda ilke imza atmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5G akıllı telefon yanında LG G8 ThinQ modeli de yolda bulunuyor

Hatırlarsınız LG G8 geçtiğimiz hafta @Onleaks tarafından yayımlanan CAD dosyası kullanılarak erkenden görücüye çıkartıldı. Bünyesinde bir ekran çentiği yer alan telefon, parmak izi sensörünü arkasında taşıyor. Çerçeveleri sınıfı açısından bakıldığında kalın olan telefon, tasarımsal açıdan beklentileri karşılamıyor. Arkasında çiftli kamera sistemi yer alan model, 6,1 inç 4K LCD ekranında 19.5:9 en boy oranı sunuyor. Bağlantı tarafında USB-C kullanan LG G8, 3.5 mm kulaklık girişine de sahip. Model ekrana dokunmadan kontrol edilebilecek deniyor.

İlginizi Çekebilir

G8 ThinQ için çıkan ilk video