reklamı kapat

POPÜLER

LG LED Cinema

LG LED Sinema Ekranı dünyada bir ilke imza atıyor

LG, dünyada bir ilke imza atan teknolojisinin duyurusunu gerçekleştirdi. LG, dünyanın ilk Dolby sinema sunucusu çözümü ve Dolby Atmos ses özellikli LG LED Sinema teknolojisiyle donatılmış sinema salonu Tayvan‘da açtı. Showtime Sinemaları iş birliği ile açılan salon, piyasada projektörü tamamen LED teknolojisiyle değiştiren ilk sinema salonu olma özelliğini taşıyor.

Dolby IMS3000, filmlerin Dolby Atmos’da oynatılmasına imkan tanıyor ve ekrandaki nesnelerin hareketine ve konumuna karşılık gelen sesleri yansıtarak izleyiciyi çevreleyen geniş bir ses alanı üretiyor. 14 metre genişliğinde ve 7 metre yüksekliğindeki LG ekran, 4K görüntüler sunuyor. LG tarafından geliştirilen sistemin bozulma olmadan üstün görüntü kalitesi sunduğundan söz ediliyor. Her bir pikseli kontrol etme özelliği sayesinde LG LED Sinema Ekranı, dikkat çekici kontrast oranı ve doğru renk üretimi vadediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG LED Sinema Ekranı hakkında açıklama

LG Electronics Business Solutions Şirketi Endüstriyel Ekranlar Birimi başkanı Paik Ki-mun “Amacımız, film deneyimini tüketicilerin alışkın oldukları şeylerin ötesine yükseltmek. LG LED Sinema Ekranı ve Dolby çözümlerinin arkasındaki gelişmiş teknolojilerin büyüyen LED sinema pazarındaki payımızı artıracağından eminiz” şeklinde konuştu.

Dolby de konu hakkında açıklamada bulundu

Dolby Laboratories, Inc. Sinema ve İçerik Çözümleri Başkan Yardımcısı Jed Harmsen “Tayvan’daki film meraklılarına, mükemmel bir sinema deneyimi yaşatmak için LG Electronics ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinden büyük heyecan duyuyoruz. LG’nin LED Sinema Ekranı tarafından yaratılan gerçeğe yakın görüntüler ve Dolby Atmos tarafından sunulan etkileyici ses ile, sinemaseverler yüksek ve tamamen büyüleyici bir sinema deneyiminin keyfini çıkarabilecekler” dedi.

İLGİLİ HABERLER