reklamı kapat

POPÜLER

LG Display şeffaf OLED

LG, şeffaf OLED ekranlarıyla da gelecek gösterimi yaptı

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, CES 2022 duyurularına erken başladı ve devam etmeyi sürdürüyor. Bu sefer şeffaf OLED ekranlar gündemde.

LG, OLED ekran teknolojisi konusunda en çok çalışan isimler arasında yer alıyor. OLED pazarını bu sayede domine eden şirket, CES 2022’ye yeni şeffaf OLED ekranlarını da getirdi. Burada OLED Shelf, Shopping Managing Showcase, Show Window ve Smart Window adı verilen çözümler gösterildi.

Bu ürünlerin arkasında LG’nin panel teknolojisine odaklanan bölümü LG Display yer alıyor ve gösterilenlerin birer gerçek ürün olmadığını belirtmek gerekiyor. Firmanın hazırladığı bu örnekler, ileride ticari olarak LG’den ya da başka firmalardan pazara çıkabilir.

Bu şeffaf OLED ekranları daha çok ticari kullanım odağında hazırlayan şirket, yukarıda gördüğünüz örnekte çift ekranlı bir tasarım hazırlamış. Bu serideki evlere en uygun seçenek olan ürün, iki adet 55 inç OLED ekranı üst üste getiriyor ve görüldüğü kadarıyla sadece alttaki ekran şeffaf olarak görev yapıyor.

Yukarıdaki galeride görebileceğiniz başka bir ekranda fiziksel ürünlerin önüne konulan şeffaf OLED ekranlar karşımıza çıkarılıyor. Burada amaç direkt olarak reklam / pazarlama oluyor. Bu yapı sayesinde fiziksel ürünlerin önündeki camlara kalıcı yazılar yazmak yerine, dijital olarak hayal gücüyle sınırlanan yaratıcı reklam materyalleri şeffaf OLED ekranda gösteriliyor.

LG OLED

LG, OLED konusunda başka CES 2022 duyuruları da yaptı

LG, CES fuarlarına her zaman gelecek gösterimi yapabileceği ürünler / demolar getiriyor. CES 2022 için hazırlananlar ise esnek OLED ekranları temel alan çalışmalar oldu. Konsept olarak hazırlanan bu çalışmalar “Media Chair” ve “Virtual Ride” olarak geçiyor.

Örneğin yukarıda gördüğünüz Media Chair, adeta bir taht olarak hazırlanmış ve bünyesinde dikey ya da yatayda kullanılabilen bir kavisli OLED ekran barındırıyor. Bu ileride evler değil ancak ticari alanlar için gerçeğe dönüştürülme ihtimali olan ürün, çok konforlu görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Media Chair gibi CES 2022’de fiziksel olarak sergilenecek Virtual Ride ise daha etkileyici görünüyor. Burada devasa bir kavisli dikey OLED ekran alanı karşımıza çıkıyor. Bu ekranın amacı koşu bandı ya da sabit bisiklet gibi spor ürünlerinin karşısına konulması.

Üç farklı 55 inç esnek OLED ekrandan meydana gelen yani tek parça olmayan bu kurulum, kapalı mekandaki spor aktivitelerini daha etkileyici ve eğlenceli hale getirme hedefine sahip.

İlginizi Çekebilir

İnsansı robot Ameca için etkileyici gösterimler devam ediyor