reklamı kapat

POPÜLER

LG ekran

LG’nin tam 77 inçlik “yuvarlanabilir ve şeffaf” OLED ekranına merhaba deyin

Görüntüleme dünyasının Samsung ile beraber dev isimlerinden LG, Los Angeles’da düzenlenen Society for Information Display (SID) konferansında çok ilginç bir ekran modelini görücüye çıkarttı.

Katlanabilir ya da yuvarlanabilir panel denildiği zaman akla hemen LG geliyor. Bu konuya çok büyük yatırım yapan ve gerçekten çalışan örnekler hazırlayan firma, pazarı gerçek anlamda domine etmek istiyor. Şirketin yeni hazırladığı ekran ise bu alanda sınırları zorluyor. Televizyonlar için hazırlanan bu ekran, 77 inç gibi devasa bir boyuta sahip. Buna karşın yuvarlanabilen esnek bir yapısı bulunan ürün, ilginç olarak yüzde 40’lık şeffaflık seviyesiyle karşımıza çıkıyor. Bu sayede bulunduğu ortama çok iyi şekilde uyum sağlayan panel, 3840×2160 piksel yani UHD çözünürlükte görüntü verebiliyor. Herhangi bir olumsuz etkisi olmadan 80mm düzeyinde yuvarlanabildiği söylenen esnek panel, gerçekten göz alıcı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG, yuvarlanabilir televizyon konseptini gerçeğe dönüştürecek tek isim konumunda

Daha önce de buna benzer bir ekran üreten ve sergileyen firma, halen prototip aşamasında bulunuyor. Yani bu ürünlerin gerçek olarak satışa çıkmasına daha uzun zaman bulunuyor. Kullanılmadığı zaman yuvarlanarak alt ünitesinde kaybolan televizyonlar hayal eden firma, bunu ticari hale getirmek için ciddi emek harcıyor. Satışa çıktığı zaman hiç ucuz olmayacak bu modeller, yine de görüntüleme dünyası için bir sonraki seviyeyi oluşturuyor.

İlgili Video

Şirketin yeni amiral gemisi akıllı telefonu G7 ThinQ