reklamı kapat

POPÜLER

BOE esnek ekran

Gelecek için ipuçları veren “yuvarlanabilir” esnek ekran [Video]

Çin merkezli panel üreticisi BOE, düzenlenen bir fuar kapsamında gelecek için ipuçları veren yuvarlanabilir esnek ekran modelini tanıttı.

Hazırladığı paneller oldukça beğenilen ve Huawei dahil birçok markanın telefonunda yer alan Çin merkezli BOE, sektörün geleceği için çalışan en önemli isimler arasında yer alıyor. Firmanın bahsettiğimiz yeni ekranı da bu geleceğin bir parçası olacak gibi görünüyor. Direkt olarak yukarıdaki videonun hemen başında görebileceğiniz bu esnek ekran, “yuvarlanabilir” yapıda. LG’nin geçtiğimiz aylarda tanıttığı yuvarlanabilir televizyon modelini akıllara getiren bu model, şimdilik “prototip bir tablet olarak geçiyor.” Normalde 7 inç olan bu tablet, bir rulo kağıt gibi açıldığı zaman tam 12,3 inç boyutuna ulaşıyor. Şimdilik yapısı gereği biraz kaba olan ancak sorunsuz olarak görev yaptığı görülen ürün, gerçekten çok ilginç duruyor. BOE buna ek olarak bir 7,7 inç katlanabilir telefon konsepti de karşımıza getiriyor. Dışa doğru katlanan bir yapı üzerine kurulan bu konseptin kullandığı ekran, Çin merkezli üreticilerin birçok katlanabilir telefon modelinde karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Bu ekran video kalitesinden dolayı gizlenmiyorsa üstünde kötü görünen bir ek bölümü taşımıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BOE imzalı esnek ekran geleceği gösteriyor diyoruz. Peki bu gelecek ne zaman başlayacak?

Bu taz panellerin hayatımıza girmesi çok daha uzun zaman alacak gibi görünüyor. Biliyorsunuz Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X halen satışa çıkabilmiş değil. Bu açıdan yeni teknolojinin tam anlamıyla oturması için daha çok zamana ihtiyaç bulunuyor.