reklamı kapat

POPÜLER

LG UltraFine OLED Pro monitör için çok yüksek fiyat belli oldu

LG’den CES 2021’de dikkat çeken bir OLED monitör geldi. LG UltraFine OLED Pro monitör için çok yüksek fiyat yeni belli oldu.

CES 2021’de 2021 serisi yeni OLED TV’lerini tanıtan LG, OLED konusunda dikkat çekici bir monitör adımı da atmıştı. İşte bu adımın arkasında yer alan LG UltraFine OLED Pro monitör modeli, 31,5 inç bir OLED panel kullanıyor olmasıyla çok ses getirmişti. Firma bu monitör için lansmanda fiyat vermedi. Ancak şimdi açıklanan fiyat ise tam 3.999 euro çıktı. Fiyat konusunda beklenenden çok daha pahalı çıkan ürün, hemen de raflardaki yerini almıyor. Satışın temmuz ayında yapılacağı aktarılıyor. Genel olarak üzerinde geçersek OLED paneli ile derin siyahlar ve inanılmaz canlı renkleri bir araya getiren monitör,  4K çözünürlük sunuyor. Arkasında akla gelebilecek her türlü giriş çıkış portu yer alan UltraFine OLED Pro,  DCI-P3 ve Adobe RBG’nin yüzde 99’unu karşılıyor. Yani renk doğruluğu ve OLED panel sayesinde görüş açıları da yüksek olan monitör, bir USB-C portunda bağlı dizüstüleri 90W kadar şarj da edebiliyor. Ön tasarımı aşırı ince olmayan çerçeveler nedeniyle çok da modern olmayan UltraFine OLED Pro, sadece yükseklik ayarı veren bir bacağa sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG UltraFine OLED Pro Türkiye’de satılmayabilir

Çünkü fiyat özellikle kur çarpımı yapıldığı zaman 36 bin TL gibi yüksek bir seviyede çıkıyor. Türkiye’de elbette daha pahalı monitörler satılıyor ancak LG’nın bu seçeneği bu fiyatla son kullanıcıya ulaştırma şansı pek de bulunmuyor. OLED monitörlerin fiyat açısından standart kullanıcıya hitap etmesi için daha çok zaman gerekiyor. Bu açıdan 2022 ideal gibi görünüyor.

İlgili Video