reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG’den görüntü kalitesiyle çığır açacak monitörler

LG, önümüzdeki hafta gerçekleşecek CES Fuarı öncesinde yeni monitörlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.  Şirket, kullanıcıların taleplerini dikkate alarak HDR600 desteğine, dinamik aralığı genişletilmiş zirve parlaklığı ve Thunderbolt 3 uyumluluğuna sahip bağlantı seçeneği desteği ekledi.

LG’nin tanıtacağı ilk monitör 32UK950, 32 inçlik ekran boyutuna ve 4K çözünürlüğe sahip. Nano IPS teknolojisi, daha fazla ışığı tutmak için LED ekrana nanometre boyutlu parçacıkların uygulanmasını sağlıyor. Bu özellik, ekrandaki renklerin yoğunluğunu ve saflığını daha canlı bir görüntüleme deneyimi için büyük ölçüde geliştiriyor. Monitör, DCI-P3 renk spektrumunun yüzde 98’ini görüntüleme imkanı sunuyor. LG’nin 4K monitörü geniş renk yelpazesiyle de tüm dikkati üstüne çekiyor.

LG’nin CES 2018’te tanıtacağı bir diğer model olan 32UK950 ise, 4K zincirleme bağlantı özelliğini destekleyip, aynı anda iki adet 4K monitörün kurulumuna izin veren Thunderbolt 3 yerleştirme ekranına sahip. Herhangi bir çalışma ortamını basitleştirebilen yapısı ile dikkat çeken Thunderbolt 3 kablosu, 60W’lık bir dizüstü bilgisayara için yeterli şarj sağlıyor.

LG’nin yeni monitörler görüntüleme deneyimini bir üst seviyeye taşıyor

LG 34 inç UltraWide monitör (34WK95U) ise geniş bir yelpazeye sahip hassas renk skalası ve 5K çözünürlük (5120×2160 piksel) desteği sunuyor. LG’nin ilk 21:9 5K UltraWide monitörü sunduğu performansı, yüksek oranda geniş manzara ve göz alıcı renklerle beraber maksimum seviyeye yükseltiyor. Nano IPS teknolojisi, fantastik boyutlara ulaşan renk üretim yetenekleri ve HDR600’ü destekleyen “Model 34WK95U” buna ek olarak, 60 KHz’de 5K çözünürlüklü görüntülerin tek bir kabloyla iletilmesini sağlayan Thunderbolt 3 bağlantı noktasına sahip. LG’nin önümüzdeki hafta tanıtacağı yeni monitörlerinin ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.