reklamı kapat

POPÜLER

LinkedIn’den iş arayanlara yeni kolaylık

İş dünyasında insanlarla iletişim kurmayı kolaylaştıran LinkedIn‘e yeni bir özellik ekleniyor. Artık yeni iş arayanlar şimdiki patronlarının durumdan haberdar olmasından çekinmeden yeni başvurularda bulunabilecek.

2002 senesinde kurulan LinkedIn kullanıcılarının profesyonel hayatını istediği gibi şekillendirmesini sağlıyor. İş dünyasında bağlantılarımızı çoğaltmamızı sağlayan site aynı zamanda yeni çalışma olanaklarını bulmaya da yardımcı oluyor. Elbette çalışırken yeni iş aramak bazen sıkıntılara yol açabiliyor. Patronun veya bir iş arkadaşının durumu öğrenmesiyle ofis ortamında tatsız anlar yaşanabiliyor. LinkedIn yeni özelliğiyle birlikte bu ihtimalin önüne geçmeyi amaçlıyor.

LinkedIn‘de yer alan Recruiter platformu işçi ve işverenleri bir araya getirmeye devam ediyor. Artık bu platform üzerinden yapılan başvurular “Uygun aday” özelliğiyle birlikte gizli kalacak. Uygulama sayesinde şu anki iş yeriniz platformda çalışan arıyorsa bile başvurunuzdan haberdar olmayacak. Bu sayede kullanıcılar yeni imkanları değerlendirirken varolan işi kaybetme gibi bir sorunla karşılaşamayacak.

Bu profesyonel hayata odaklı sosyal mecra haziran ayında Microsoft tarafından 26 milyon dolara satın alındı. LinkedIn o zamandan beri eklenen yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor.