reklamı kapat

POPÜLER

Logitech FreePulse

 - Güncelleme: 03 Ocak 2009 13:54

Taşınabilir müzik çalar ve cep telefonlarının katkısıyla günlük hayatta müzikle daha haşır neşir olmaya başladık. Geniş hafıza seçenekleri ve müzik formatları sayesinde sevdiğimiz yüzlerce şarkıyı yanımızda taşıyıp dinleyebiliyoruz. Sadece müzikle yetinmediğimizde video klip, o da olmazsa radyo ile ruhun ihtiyacını karşılıyoruz. Kullanıcıların şimdiye kadarki tek sıkıntısı kulaklıkların kablolarıydı ki, bu sorun da bluetooth ile çözüldü. Bu özelliğe sahip olmayan cihaz kullanıcılarının imdadına Logitech, FreePulse ile koşuyor.

ELLER SERBEST, KULAKLAR RAHAT
Daha önce birçok kablosuz kulaklıkla karşılaşmamıza rağmen FreePulse’nin uzunca süre yerinin doldurulamayacağını düşünüyoruz. Şimdiye kadar kazandığı ödüller de bunu gösteriyor. Görünüm olarak piyasadaki rakiplerinden çok ayrılmayan üründe kullanılan malzeme oldukça iyi. FreePulse kablosuzluğunun yanı sıra, tasarımıyla bir türlü kulak içi kulaklıkla rahat edemeyen kullanıcıları da sevindirecek. Esnek saç bandı tasarımı ve kulak emniyeti ile düşmenin önüne geçen Logitech, kulaklara biraz ağırlık yüklüyor. Ürünün en büyük artısı bluetooth özelliğine sahip olmayan fakat 3.5 mm kulaklık girişi bulunan MP3 çalar, telefon, televizyon ya da müzik setleriyle dahi çalışabilmesi. Şaşırtıcı bu özelliğe komşu ve aile bireylerinin yüksek sesli müzik ve film keyfini bölemeyeceklerini de eklersek, yüzlerdeki tebessüm daha da artacaktır.

NE SİHİRDİR, NE KERAMET
Kulağa geçen yumuşak askı ve sağlam karbon çerçeveyle üretilen FreePulse, tüm cihazları kablosuz kulaklığa beraberinde verilen aparat sayesinde kavuşturuyor. Ürünü kullanmak istenilen cihaza 3.5 mm jack girişinden bağladıktan sonra yapılması gereken tek şey, ilk etapta kırmızı yanan LED göstergenin yanındaki düğmeye basılı tutup, kulaklıkla bağlantıyı kurmak. Bu işlem sonrasında LED ışığın rengi maviye dönüyor ve birkaç saniyede kablosuz keyfe kavuşuluyor. 2.4 GHz’lik frekanstan yayın yapan FreePulse’nin ses çıkışı, bass ve tizz seslerde çok başarılı. 10 metrelik alanda ses kalitesi bozulmadan kablosuz müzik ve film keyfi sunuyor. Aparattan 10 metre uzaklaştıktan sonra yayın kesilmiyor fakat, iyiden iyiye dinlenemeyecek seviyeye düşüyor. FreePulse’da hoşumuza giden bir diğer detay ise, ses kontrolü için telefon ya da MP3 çaları cepten çıkarmaya gerek olmaması. Sağ kulaklık üzerine yerleştirilen ses kontrol butonları iyi düşünülmüş. Keşke bu özen şarkı değiştirme tuşları için de gösterilseydi.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Yumuşak askı, karbon çerçeve, ses kalitesi, kablosuz kullanım

EKSİLER
Şarj süresi, şarkı geçiş tuşları yok

SONUÇ
İster yol, ister spor arkadaşı olarak yanınızdan ayıramadığınız müzik çalarınızda kablosuza terfi etmek isteyenlerdenseniz, FreePulse ses özellikleri ve malzemesiyle narin kulaklarınızı hak ediyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Gereksinim
3.5 mm stereo jack girişi

Bağlantı
Bluetooth 2.0

Frekans
2.4 GHz

Kullanım Mesafesi
10 metre

Şarj Süresi
Maksimum 6 saat

Şarj Şekli
AC Power adaptör (100 V – 240 V)