reklamı kapat

POPÜLER

Logitech kablosuz touchpad her bilgisayara multitouch getiriyor

Görsel yönetmenimiz hariç ofisimizde Mac’lerin Magic Mouse’larını kullanmaktan memnun olan pek fazla kimse yok. Aynı şekilde dizüstü bilgisayarlarımızın touchpad’leriyle de aramız çok iyi değil. Hepimiz ayrı fareler kullanıyoruz. Ancak tabii ki işlerini dokunarak halletmek isteyenler de var. Logitech de onları düşünerek güzel bir iş yapmış ve genişçe yüzeye sahip harici bir touchpad üretmiş.
Logitech Wireless Touchpad
Logitech’in 5 cihaza kadar destekleyen Unifiying teknolojisini kullanan touchpad, çoklu dokunmatik özelliğe sahip ve bir, iki, üç ve dört parmakla yapılan çeşitli jestleri algılayabiliyor. Bir parmak imleç işlevi görürken iki parmakla kaydırma yapılabiliyor. Üç parmak touchpad üzerinde yatay olarak hareket ettirildiğinde fotoğraflar vb materyal arasında ileri geri hareket edilebiliyor, dikey olarak hareket ettirildiğinde ise sayfalarda aşağı yukarı gidiliyor. Dört parmakla yapılan kaydırma hareketi ise uygulamalar/yazılımlar arasında geçiş yapmaya yarıyor.
Logitech Wireless Touchpad
2.4 GHz kablosuz bağlantı frekansını kullanan touchpad, kablosuz olmasına rağmen Logitech ürünlerinde görmeye alışık olduğumuz şekilde 4 aya varan uzunca bir pil ömrü sunuyor. Amerika ve Avrupa’da bu ay içinde piyasaya sürülmesi beklenen cihazın tavsiye edilen satış fiyatı ise 49,99 dolar.