reklamı kapat

POPÜLER

Logitech UE Boom

Logitech, yeni ürünlerini gün ışığına çıkardı

Logitech, dün sabah saatlerinde Sapphire Terrace’da düzenlediği basın toplantısında iPad Air ile uyumlu yeni klavye kılıflarını ve yeni hoparlörlerinin duyurusunu gerçekleştirdi.

Logitech UE Boom
Logitech UE Boom
Basın toplantısında en dikkat çeken ürün ise Logitech UE Boom hoparlör oldu. Farklı renk seçenekleriyle göz alıcı bir tasarım sunan UE Boom, suya dayanıklı bir gövdeye sahip. iOS ve Android için geliştirilen uygulama ile uyumlu şekilde çalışan ve 360 derece ses deneyimi ile müzik keyfini ileri boyuta taşıyan UE Boom’un kısa bir süre içinde Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Logitech, hoparlörün ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağını ise açıklamadı.

Logitech TK820
Logitech TK 820
Logitech bunun yanında TK820, Ultrathin Touch Mouse ve 250 saat pil ömrüne sahip yeni faresini de dünkü basın toplantısında tanıttı. Logitech’in yeni kablosuz klavyesi TK820, klavye ve touchpad deneyimini bir araya getiriyor. Kablosuz olarak bilgisayara bağlanan klavye, Logitech SetPoint (yazılımın indirilirse) ile 13 adet Windows 8’in çoklu dokunmatik hareketlerine destek veriyor. Kablosuz klavyenin Türkiye’de 99 eurodan satışa sunulmasu bekleniyor.

Logitech G602
Logitech G602
Şirketin duyurusunu yaptığı bir diğer ürün ise oyunculara özel G602 isimli fare. Performans modunda 250 saat, oyun modunun kapalı olduğu dayanıklılık modunda ise 1400 saatlik kullanım süresi sunan G602’de 2500 DPI Delta Zero optik sensör, 2,4 GHz kablosuz bağlantı ve 2 milisaniye bildirim hızı bulunuyor. 11 adet programlanabilir G tuş ile en çok kullanılan hareketleri istenilen tuşa atayan fare, mekanik anahtarı ve dayanıklı yapısıyla 20 milyona varan kullanım ömrü sunuyor. Oyun faresinin Türkiye’deki satış fiyatı is 240 TL.

Logitech Ultrathin Touch Mouse
Logitech Ultrathin Touch Mouse
Logitech, PC ve Mac kullanıcıları için özel olarak geliştirdiği ultra ince dokunmatik fareler T630 ile T631’i de tanıttı. Ultrathin Touch Mouse olarak adlandırılan seride T630 modeli Windows 8 ve Windows 7, T631 modeli ise Mac OS X 10.6.8 ve üzeri işletim sistemleri ile uyumlu şekile çalışıyor. Alüminyum gövdesi, ince ve şık tasarımlarıyla göz kamaştıran fare, 85 x 59 x 18 mm ölçülerinde ve 70 gram ağırlığında. Kablosuz bağlantıyı Bluetooth üzerinden sağlayan fare, sadece bir dakika şarj ile bir saat çalışma süresi sağlıyor. Farenin Türkiye’deki satış fiyatı ise yaklaşık 70 euro.

Son olarak Tüketici Elektroniği Birliği’nin (CEA) gerçekleştirdiği Uluslararası CES İnovasyonları 2014 Tasarım ve Mühendislik Ödülleri’nde; Logitech Wireless All-in-One Keyboard TK820, Logitech G602 Wireless Gaming Mouse ve Logitech G430 Surround Sound Gaming Headset‘in ödül kazandığını söyleyelim.