reklamı kapat

POPÜLER

Logitech’ten 70 saat kullanım sunan yeni kablosuz mouse’lar

Piyasadaki en iyi kablosuz mouse üreticilerinden biri olan Logitech, kablosuz mouse ailesine iki yeni üyeyi daha dahil ediyor. Dizüstü bilgisayar odaklı olarak tasarlanan modeller, birden fazla bilgisayar arasında hızlı geçiş yapabilmeleriyle ön plana çıkıyor.

Advertisement

Logitech MX Master 2S ve MX Anywhere 2S adlı mouse’ların her ikisi de DarkfieldHigh hassas takip özelliği sayesinde akıcı bir deneyim vadediyor. En fazla 4 bin DPI’a kadar hassasiyet sunan cihazlar cam yüzey üzerinde bile rahatlıkla kullanılabiliyor. Lazer mouse’ların büyük bir bölümünün cam üzerinde kullanılamadığını düşünürsek bunun önemli bir artı olduğunu söyleyebiliriz.

Logitech’in oyuncu mouse’larında olduğu gibi MX Master’da da yüzeye göre kalibrasyon ayarı özelliği sunuluyor. Böylece mouse’un kullanıldığı yüzey ne olursa olsun hareketlerin her zaman en hızlı ve en doğru şekilde algılanması mümkün oluyor. Yeni MX Master modelleri daha önceki modelde bulunan siyah ve bakır renklerin haricinde bir de beyaz ve mavi renk seçenekleri sunuyor.

MX Master 2S ve MX Anywhere 2S’in en önemli özelliklerinden bir diğeri ise kullanım süresi. Her iki mouse da yaklaşık 70 saat kullanım vadediyor. Önceki modellerde bu sürenin 40 saat civarında olduğunu göz önünde bulundurursak büyük bir gelişim olduğunu söylemek mümkün.

Haziran ayı içerisinde satışa sunulacak olan modellerden MX Master 2s 99 dolar ve MX Anywhere 2S ise 79 dolar fiyat etiketine sahip olacak.