reklamı kapat

POPÜLER

Logitech’ten oyun tutkunlarına özel iki yeni Türkçe klavye

Türk oyunseverlerin oyun aksesuarı üreticilerinden uzun zamandır istediği sayılı şeyden biri olan Türkçe klavyeler yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Günlük kullanım için ayrı, oyun oynarken kullanmak için ayrı klavye kullanmak istemeyen oyuncular, Türkçe desteğine sahip klavyelerle ek masraftan kurtuluyor. Bu Türkçeleşme zincirine katılan son marka ise Logitech oldu. Birçok üst seviye oyun aksesuarıyla pazarda önemli bir konumda olan marka, uzun yılların ve uzun ısrarların ardından Türkçe karakterlere sahip oyun klavyelerini Türkiye’de satışa sundu. Kendi açıklamalarına göre de beklediklerinden oldukça iyi bir reaksiyonla karşılaştılar. Bundan dolayı yeni ürünlerde de Türkçe desteği vermeye kararlılar.
Logitech G105
Logitech’in iki yeni Türkçe klavyesinden biri en çok tercih edilen oyun klavyesi olan G105 diğeri ise özel gamepanel ve LCD ekrana sahip olan G510. Adı geçen ilk klavye, iki farklı parlaklık seviyesinde ayarlanabilen veya tercihe göre kapatılabilen yeşil LED arka ışığa sahip. Programlanabilir altı adet G tuşu bulunan klavye, her oyun için tek tuşa basma, makrolar ve LUA komut dosyaları dahil 18 farklı işlev için yapılandırılabiliyor. Çoklu giriş özelliğiyle aynı anda beş tuşa kadar kullanım imkanı sağlayan G105, kontrol özelliği, ses kontrolü ve medya oynatım fonksiyonlarına da tek tuşla erişebiliyor. Call of Duty: Modern Warfare 3’in resmi klavyesi olan G105’in Türkiye fiyatı 116 TL.
Logitech G510
“Ben ileri seviyesi bir oyuncuyum, G105 beni kesmez” derseniz bir diğer Türkçe klavye olan G510’a göz atmanızda yarar var. Üç farklı moda sahip 18 programlanabilir G tuşuyla, her oyun için 54 makro ayarı sunan klavye, üzerindeki Logitech’e özel GamePanel LCD ekranla gerçek zamanlı oyun bilgilerini ve PC’nizin performansına ilişkin verileri gösteriyor. RGB arka ışıklandırmaya da sahip olan G510, kulaklık bağlamak için 3,5 mm ses girişi de bulunduruyor. Bu klavyenin tavsiye edilen satış fiyatı ise 280 TL.