reklamı kapat

POPÜLER

Louis Vuitton’dan lüks tutkunlarına özel 3 bin dolarlık akıllı saat [Video]

Android Wear platformu yavaş yavaş lüks aksesuar üreticilerinin dikkatini çekmeye başlıyor. Geçen yıl TAG Heuer, Connected isimli saatini 1.500 dolar fiyat etiketiyle satışa sunmuş ve dikkat çekmişti. Bu yıl ise yine bu fiyat seviyelerinde yeni akıllı saatini tanıttı. Ayrıca Armani ve Guess gibi markaların da akıllı saatlerini piyasaya sürmesine şahit olduk. Şimdi de dünyaca ünlü moda markası Lous Vuitton, fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken akıllı saatini duyurdu. 

Tambour Horizon adı verilen saat, Google ve Qualcomm’un yardımıyla hayata geçiriliyor. Horizon, gücünü Qualcomm’un giyilebilir cihaz platformu Snapdragon Wear 2100’den alıyor. Bu işlemci daha önce LG, Gameband, Armani, Guess ve Montblanc’in akıllı saatlerinde de karşımıza çıkmıştı. Louis Vuitton’ın saatinin diğer özellikleri de söz konusu saatlerle benzerlik taşıyor. 42 milimetre boyutunda gövdeye sahip olan saatin kalınlığı ise 12,5 milimetre olarak belirtilmiş durumda.

Cihazda 1,2 inç boyutunda 390 x 390 piksel çözünürlüğünde AMOLED dokunmatik ekrana yer veriliyor. 300 mAh pil kapasitesine sahip olan saatte 512 MB RAM ve 4 GB depolama alanı bulunuyor. Android 2.0 yüklü olarak gelen cihazda alışık olduğumuz aktivite takip özellikleri bulunurken kalp ritmi ölçümü ise yer almıyor. 3 tane kadınlar için, 30 tane da erkekler için olmak üzere toplamda 60 kayış seçeneğine sahip cihaz, böylece istendiği gibi özelleştirilebiliyor.

Louis Vuitton’ın Tambour Horizon saatinin kahverengi ve gri versiyonu 2.450 dolara satışa sunulmuş durumda. Siyah versiyonu almak içinse 2.900 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

VİDEO