reklamı kapat

POPÜLER

Lüks elektrikli minivan Volvo EM90 resmen tanıtıldı

Volvo, elektrikli tarafta dikkat çekmeye devam ediyor. Bugün resmi olarak lanse edilen lüks elektrikli minivan Volvo EM90 ses getiriyor.

Dünyanın en büyük otomobil firmalarından Volvo, geçtiğimiz aylarda sürpriz bir video yayınlamış ve bu video ile beraber Volvo EM90 modelinin geleceği resmen duyurulmuştu. Lüks elektrikli minivan ya da kısaca bir MVP olan araç, bugün sonunda Zeekr 009 MPV üzerine kurulmuş olarak karşımıza çıkarıldı. İlk olarak Çin pazarı için sunulacak olan ve içerisinde çok lüks ve aynı zamanda ferah bir yaşam alanı bulunan büyük boyutlu araç, dışarıda özellikle içe doğru uzanan farlar ve farklı bir desenin tercih edildiği ön kısmıyla dikkat çekiyor. Sürücü yanında arkadaki yolculara da merkeze konumlandırılmış büyük bir ekran sunan araç, 21 hoparlörlü çok güçlü bir Bowers & Wilkins ses sistemiyle elde edilebiliyor. Arkaya yerleştirilen elektrik motoruyla yola 268 beygir güç aktaran Volvo EM90, resmi verilere göre 0’dan 100 km/s hıza 8,3 saniyede çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha sonra 536 beygirlik bir dört çeker versiyonunun pazara sunulma ihtimali de bulunan (Çünkü bu versiyon Zeekr 009 için sunuluyor) araç, 116-kWh batarya paketi ile 740 km kadar bir menzil vadediyor. Uygun şartlar altında yüzde 10’dan yüzde 80 doluluğa 30 dakikada getirilebilen ve ilerleyen dönemde diğer pazarlara getirilme ihtimali de bulunan EM90 (Türkiye satışı çok zor görünüyor), Çin merkezli Geely Group’un sahibi olduğu Volvo’nun hedef kitlesini daha da büyütecek bir seçenek konumunda bulunuyor. Aracın Çin merkezli fiyatı ise yaklaşık 114 bin dolar seviyesinde yer alıyor.

Volvo EM90 yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER