reklamı kapat

POPÜLER

Mac mini

M1 işlemcili Mac mini performansıyla sınırları zorluyor

Kısa bir süre önce duyurulan M1 işlemcili Mac mini sunduğu performansla sınırları zorluyor. Rosetta 2 Geekbench testinde mercek altına alınan bilgisayar tek çekirdek performansından tüm Intel işlemcili Mac bilgisayarları geride bıraktı.

M1 işlemcili MacBook Pro ve MacBook Air sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.  Mac mini sunduğu performansla 27 inçlik iMac ve 2019’un sonunda satışa sunulan Mac Pro’dan bile daha hızlı. Çok çekirdek performansında ise işler değişiyor. Çok çekirdek performansına bakıldığında listenin son sırasında karşımıza çıkan 2019 Mac Pro listenin birinci sırasında bulunuyor. M1 işlemcili Mac mini çok çekirdek performansında ise listenin son sıralarında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mac mini modelinin Türkiye’deki fiyatları ne kadar?

Türkiye’deki başlangıç satış fiyatı 7.899 TL olan bilgisayarda 8 çekirdekli Apple M1 işlemci bulunuyor. 8 GB RAM’in tercih edildiği Mac mini’nin depolama kapasitesi ise 256 GB. Bilgisayarın bir üst konfigürasyon seçeneğindeki 512 GB SSD bulunuyor. Bu modelin fiyatı ise 10.099 TL. Bilgisayarda en üst düzey özellikler tercih edildiğinde satış fiyatı 18.899 TL’ye çıkıyor.

Mac mini

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’ler için özel Apple 1 sürümleri