reklamı kapat

POPÜLER

M2 Pro ve M2 Max işlemcili MacBook Pro LOG Tasarım

M2 Pro ve M2 Max işlemcili MacBook Pro modelleri geliyor

Teknoloji devi Apple tarafından tanıtılan yeni MacBook Pro modelleri için bir sonraki versiyonlar da aktif olarak masada yer alıyor.

Apple’ın yeni MacBook Pro modelleri, değişen tasarımları ve sundukları performansları ile kullanıcıları genel olarak fazlasıyla memnun etti. Apple bu ürünleri mevcut durumda uzunca bir süre yenilemese dahi çoğu kişi herhangi bir şikâyette bulunmayacaktır. Ancak bu böyle olmayacak ve iddiaya göre 2022’nin sonunda ya da 2023’ün başında M2 Pro ve M2 Max işlemcili yeni MacBook Pro modelleri lanse edilecek. Mark Gurman’a göre Apple tarafından aktif olarak geliştirilen yeni dizüstü modellerinde tasarımsal açıdan büyük bir değişiklik olmayacak. Apple’ın yeni seçeneklerde spesifik olarak M2 Pro ve M2 Max işlemciler ile fark yaratacağı aktarılıyor. Gurman, yeni işlemcilerin özellikle GPU konusunda daha iyi hale gelmesini bekliyor.

Biliyorsunuz Apple haziran ayında düzenlenen WWDC22 kapsamında M2 işlemci dönemini başlattı. M2 işlemci şu an iki farklı MacBook modelinde yer alıyor ve bu modeller Türkiye’de de satın alınabiliyor.

[haber id=”769591″

Mevcut MacBook Pro işlemcileri M1 Max ve M1 Pro, performans konusunda çok iddialılar ve kişilere farklı varyasyonlar sunuyorlar. Modeller farklı GPU ve CPU seçenekleriyle elde edilebiliyor. Bunlar tam olarak şunlar:

M1 Pro:

8 çekirdekli CPU, 14 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
10 çekirdekli CPU, 14 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
10 çekirdekli CPU, 16 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine

M1 Max:

-10 çekirdekli CPU, 24 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
-10 çekirdekli CPU, 32 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine

Modellerin farklı RAM seçeneklerine izin verdiğini de belirtelim. Pro ile maksimum 32 GB RAM alabiliyorsunuz. Max ile ise 64 GB belleğe izin veriliyor. Başlangıç ise 16 GB seviyesinde yer alıyor.

Yeni MacBook Pro modelleri yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display