reklamı kapat

POPÜLER

M2 işlemcili MacBook Air

M2 işlemcili MacBook Air için ilk video incelemeler çıktı

WWDC22 etkinliği kapsamında tanıtılan M2 işlemcili MacBook Air için yurt dışı merkezli ilk video incelemeler çıktı.

M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro ile beraber tanıtılan M2 işlemcili MacBook Air, kısa süre önce Apple Türkiye’nin resmî sitesinden ön sipariş temelinde satışa sunuldu. Modelin en düşük versiyonu 25.999 TL seviyesinde. En yüksek donanımlar (24 GB RAM + 2 TB SSD) seçildiği zaman fiyat 52.299 TL‘ye kadar çıkıyor. Modelin uzun vadeli kullanım için en mantıklı versiyonu olan 16 GB RAM’e sahip 512 GB SSD’li sürümü ise 36.299 TL fiyata sahip. Yeni nesil MacBook Pro’ları andıran ekran çentikli dizüstü bilgisayar için ilk video incelemeler, genel olarak olumlu oldu. Model genel paket açısında oldukça beğenilmişe benziyor.

Bu arada incelemeler özelinde şunu belirtmek gerekiyor. Aynı M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro modelinde de olduğu gibi, M2 işlemcili MacBook Air’in 256 GB’lık SSD depolama birimi, yerini aldığı M1 işlemcili MacBook Air’in 256 GB’lık SSD depolama biriminden daha yavaş çalışıyor. Apple bu konuda tepki çekiyor ve neden hız konusunda geriye gidildiği anlaşılamıyor. Burada bir maliyet hesabı dönmüş gibi görünüyor.

Model için Apple şu kısa özeti geçiyor: “MacBook Air, göz alıcı dört renk seçeneğiyle sunulan inanılmaz ince, yeni bir tasarıma, daha geniş 13,6 inç Liquid Retina ekrana, 1080p HD kameraya, MagSafe şarja ve daha birçok özelliğe sahip.”

Bu ürün ve M2 işlemcisi hakkında “Yeni M2 çipimizi dünyanın en popüler iki dizüstü bilgisayarı olan MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro ile buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.” diyen Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürüyor: “M2 çipi temel alarak bütünüyle yeniden tasarlanan ve göz alıcı dört renk seçeneğiyle sunulan MacBook Air, daha büyük ekranı, daha güçlü kamerası ve tüm gün süren pil ömrüyle daha ince, daha hafif ve daha hızlı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu performansı ve özellikleri bir araya getiren, fansız tasarıma sahip böylesine ince ve hafif bir dizüstü bilgisayarı, yalnızca Apple çip ile oluşturabilirsiniz. M2 çip, 13 inç MacBook Pro’da da yerini alıyor. İnanılmaz bir performans sağlayan bu çip, sahip olduğu ProRes hızlandırma, 24 GB’a kadar bellek ve 20 saate kadar pil ömrü özellikleriyle en kolay taşınan profesyonel dizüstü bilgisayarımızı daha da mükemmelleştiriyor.”

M2 işlemcili MacBook Air öncesinde gelen modeller Apple Mac Studio ve Studio Display