reklamı kapat

POPÜLER

Instagram LOG Tasarım

Instagram, abonelik sistemi için yeni özellikler duyurdu

En önemli Meta şirketleri arasında başı çeken Instagram, daha fazla kazanmak ve kazandırmak adına adım atmayı sürdürüyor.

Son dönemde TikTok’laşma adına büyük değişimler içerisinde bulunan Instagram, içerik üreticilerin platformda pazar kazanması için uzun süre önce tanıtılan bir abonelik sistemine sahip. Bu henüz her pazarda aktif olmayan abonelik sistemini bugün itibarıyla genişleten firma, sürdürülebilir gelir hedefi odağında bu tarafa abonelere özel direkt mesaj merkezli sohbet özelliği getirdi. Buna ek olarak abonelere özel içerik paylaşım altyapısı da duyuruldu. Bu sayede içerik üreticiler sadece abonelerine video, fotoğraf ya da reel paylaşabilecek. Bunları görmek isteyenler içerik üreticiye aylık ödeme ile abone olacak. Yüksek ihtimalle yakında çoğu içerik üretici tüm içeriklerini abonelere özel bırakmaya başlayacak.

Instagram için kısa süre önce de Live Producer duyurulmuştu. Live Producer sayesinde artık kişiler bilgisayarları üzerinden de canlı yayın başlatabilecek. Daha önce buna sadece mobil uygulama üzerinden izin veren firma, Live Producer ile “stream key” temelinde OBS ya da Streamlabs kullanılarak canlı yayın yapılmasına imkân tanıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sayede canlı yayın sürecini birçok kişi için daha kolay hale getirecek firma, sürece birden fazla kamerayı ve kaliteli mikrofonları dahil edecek. Masaüstü temelli yayın sistemiyle kişilere çok geniş özelleştirme ve kontrol imkanları tanıyacak Instagram, buradaki yazısında süreç için tavsiye ettiği video ile ses formatlarını ve süreci nasıl işleyeceğini net şekilde paylaşıyor.

Instagram yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın