reklamı kapat

POPÜLER

Matereality

Manyetik gücün sanatını gösteren büyüleyici video: Matereality [İzle]

Son dönemde artık birçok video özel efektler kullanılarak oluşturuluyor. Zor yolu seçen Roman De Giuli, karşımıza Matereality adını verdiği gerçekten büyüleyici videosuyla çıkıyor.

Yayınlandıktan hemen sonra Vimeo‘nun özel seçimleri arasına giren Matereality, başlıkta da söylediğimiz gibi manyetik gücün sanatını gözler önüne seriyor. Bu videoyu demiz tozu, mıknatıslar ve renk pigmenti kullanarak oluşturan Roman De Giuli, videoda herhangi bir özel efekt kullanılmadığını belirtiyor. Mıknatısın çekim gücünü kullanarak demiz tozunu belirli bir koreografi çerçevesinde hareket ettiren Giuli, ortaya sıra dışı görünen bir sanat çıkarmış durumda. Çekimler makro lensler ile yakından yapıldığı için manyetik gücün tüm detaylarını gözler önüne seren yaratıcı video, görselliği tamamlayan müziğiyle de öne çıkmayı biliyor. Son-J tarafından hazırlandığı belirtilen temposu yüksek müzik, izleyeni alıp götürüyor. Özellikle renklerin danse etmeye başladığı kısımları büyük beğeni toplayan, özel efekt kullanmadan da sıra dışı çalışmaların yapılabileceğini gösteriyor.

Matereality izleyenleri başka bir dünyaya götürüyor

Sizin de izleyince göreceğiniz üzere üç dakikalık bir fütürüstik sanat eseri tadındaki videonun arkasında büyük bir emek bulunuyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri bu harika video ile baş başa bırakıyoruz. Videoyu yüksek çözünürlüklü izlemenizi tavsiye ederiz.

Video