reklamı kapat

POPÜLER

Dell

Concept Pari

Concept Stanza

Concept Pari

Concept Pari

Dell, CES 2022 öncesinde dikkat çekici donanım konseptleri tanıttı

Dünyanın en büyük donanım üreticilerinden olan Dell, CES 2022 öncesinde dikkat çeken bazı konsept ürünleri gözler önüne serdi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da CES 2022 kapsamında birçok farklı prototip ve konsept karşımıza çıkacak. Gerçek ürünlerin yanına getirilen bu ürünler, herkese bir gelecek gösterimi yapacak. Bu konuda başlangıcı erken yapan isimlerden Dell, CES 2022 öncesinde ilk olarak Concept Flow ile ses getirdi.

Hepsinin odağı “evden çalışma” olan bu konseptlerden Concept Flow, direkt olarak monitöre kablosuz olarak bağlanabilen bir dizüstü modeli. Hazırlanan bir özel yüzey üzerinde kablosuz olarak şarj olan dizüstü, kabloları gerçek anlamda hayatımızdan çıkarmaya odaklanıyor. Bugün tanıtılan en ilginç konseptlerden birisi Concept Pari.

Concept Pari temel olarak bir webcam. Dizüstü değil masaüstü odaklı hazırlanan ürün, hareketli yapıda. Yani bu webcam monitör üstü manyetik bağlantı sisteminden alınarak farklı diğer açılarda da kullanılabiliyor. Bu modelin en ilginç yanı ise arkasındaki manyetik bağlantı sistemi.

Bu yapı sayesinde webcam direkt olarak monitör paneline takılabiliyor. Burada amaç görüşme yapılan kişi ile göz teması sağlayabilmek olarak aktarılıyor. Bu yapıda webcam video konferans yapılan kişinin görüntüsü üstüne konulabiliyor. Böylelikle sanal da olsa göz teması kurulabiliyor.

Concept Pari’yi deneme şansı elde eden XDA, yukarıda bahsettiğimiz göz temasının nasıl kurulacağını gösteriyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dell imzalı bu ürünlerin ticari hale gelip gelmeyeceği henüz netleşmiş değil

Firmanın en son konsepti ise Concept Stanza oldu. Bu ürün 11 inç’lik bir tablet ve tüm amacı hızlı notlar almak. Dizüstülerin yanına konulması için tasarlanan ürün, bir porta, kameraya ya da hoparlöre sahip değil. Tek ve ana amaç özel kalem ile not almak, birçok kişinin hayatından yer almaya devam eden fiziksel ajandaların yerini almak.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın