reklamı kapat

POPÜLER

Mark Zuckerberg Instagram NFT Zuck Bucks

Mark Zuckerberg, Instagram için NFT duyurusu yaptı

Çatı şirket Meta’nın başındaki isim Mark Zuckerberg, kısa süre önce bir etkinliğe katıldı ve burada Instagram için NFT duyurusu yaptı.

Advertisement

Mark Zuckerberg, katıldığı etkinlik kapsamında Instagram platformuna önümüzdeki aylarda NFT desteğinin geleceğini resmi olarak açıkladı. Burada şimdilik net bir tarih vermeyen Zuckerberg, süreç hakkında çok fazla detay vermekten de kaçındı. Instagram’ın başındaki isim Adam Mosseri, 2022 planları kapsamında içerik üreticilere Instagram içerisinde daha fazla gelir elde edebilmeleri için yeni yollar sunacaklarını açıklamıştı. İşte bu yollardan birisi direkt olarak NFT satışı olabilir. Henüz yüzde 100 kesin değil ancak içerik üreticiler platform içerisinde NFT üretebilir ve bunların satışını yapabilir. Direkt olarak IG içerisinde NFT alım satımı ile büyük bir market kurulabilir.

Bu arada Meta süreci sadece Instagram ile sınırlı tutmak da istemiyor. Daha önce gelen bilgilere göre Facebook için de NFT konusunda çalışmalar bulunuyor. Geçtiğimiz aylardaki patlama popülerliğinden uzaklaşmayan başlayan NFT, en son Twitter içerisine giriş yapması ile ses getirmişti. Bilmeyenler için platform geçtiğimiz ay NFT profil resimleri özelliğini sunmaya başlamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Halen tam olarak hakim olmayanlar için NFT kavramının Twitter tarafından verilen açılımı şöyle: “NFT’ler (Non-Fungible Tokens’ın kısaltması) bir blok zincirinde (herkesin erişebildiği bir dijital veritabanı) depolanan ve sahiplik kanıtı bulunan, sanat eseri gibi, benzersiz dijital öğelerdir.”

Instagram yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display