reklamı kapat

POPÜLER

Marslı’nın yazarı Andy Wier’dan yeni bir uzay macerası

Ridley Scott’ın yönettiği, Matt Damon’ın başrolünü üstlendiği Marslı filmini sevdiyseniz müjde. Filmin uyarlandığı aynı isimli kitaptan sonra yazar Andy Weir’ın yeni uzay macerası geliyor.

Aynı isimli kitaptan uyarlama olan Marslı filmi, Ridley Scott’ın tecrübesi ve Matt Damon’ın etkileyici performansıyla oldukça beğenilmişti. Oscar adaylığı da bulunan serinin kitabını hayata geçiren Andy Weir’ın kitabı hazırlarken derin bir araştırma sürecinden geçtiği ise biliniyordu. Oldukça detaylı, eğlenceli ve aynı zamanda dramatik bir uzay hikayesine imza atan Weir’ın bir süredir üstünde çalıştığı yeni kitabı ise ufukta göründü.

Yeni kitabın ismi Artemis. Yeni bir uzay macerasına atılacağımız kitapta bu kez konumumuz ise Ay. Ana karakterimiz Jasmine Bashara, namı diğer Jazz, en az Marslı ile hayatımıza giren Mark Watney kadar zeki bir karakter. Yirmilerindeki Jazz, küçük bir kasabada daha güzel bir hayatın hayaliyle yaşıyor. Jazz’ı ve yaşadığı kasabayı bu kadar özel kılan şey ise kasabanın Ay’da konumlanmış ilk ve tek şehir olması. Artemis isimli kasabada yaşamak ise çok zengin bir turist ya da bir milyarder değilseniz oldukça zorlu. Jazz ise iki grubun da dışında kalan yaşam standartlarına sahip. Ödemesi gereken borçlarla boğuşan karakterimizin sahip olduğu işler kirasını anca karşılarken, kaçakçılık kariyeri de pek iyi ilerlemiyor. Ancak karşısına çıkan fırsatı da değerlendirmeden duramayan Jazz’ın mükemmel bir planla kusursuz bir suç işlemesi gerekiyor.

Ay’da geçen bu macera 14 Kasım‘da raflardaki yerini alacak. Kitabın Türkçe’ye ne zaman çevrileceği şimdilik bilinmiyor. Marslı’nın başarısından sonra yeni kitabın da hemen bir film uyarlamasının gelmesi ise oldukça yüksek ihtimal gibi görünüyor. Hatta şu kadarını söyleyelim, Marslı’nın yapım ve dağıtımını üstlenen 20th Century Fox kitabın haklarını çoktan satın aldı bile. Filmi çıkmadan okumak isteyenlere duyurulur…