reklamı kapat

POPÜLER

marslı

Marslı’nın yazarı Andy Weir’in yeni kitabı Artemis’in Türkçe baskısından ilk detaylar

Falcon Heavy ile Mars’a fırlatılan Tesla Roadster’ın macerası şüphesiz soluk kesiciydi. Uzay maceralarına ara vermek istemiyorsanız size bir müjdemiz var. Marslı’nın yazarı Andy Weir‘ın yeni kitabı Türkçe baskısına kavuşuyor.

Ridley Scott’ın bir diğer uzay macerası olan Marslı aslında aynı isimli Andy Weir kitabından uyarlama bir film. Matt Damon’ın performansını izlediğimiz film hayli ses getirmiş ve oldukça da beğenilmişti. Marslı’nın ardından yeni bir kitap için kolları sıvayan Weir, kaleme aldığı Ay macerası Artemis’i 14 Kasım 2017’de yurt dışındaki bilim kurgu severlerle buluşturdu. Kitabın Türkçe baskısı ise raflardaki yerini almak için gün sayıyor. 16 Şubat‘ta satışa sunulacak olan kitap Emre Aygün tarafından çevriliyor. İthaki Yayınları tarafından hazırlanan kitabın satış fiyatı ise 28 TL olarak açıklandı.
andy weir artemis

Bir Ay macerası: Artemis

İlginç bir hikayeyi okuyucularla buluşturan kitap Jazz Bashara’nın maceralarını anlatıyor. Ay’da bulunan tek yerleşim yeri olan Artemis isimli kasabada yaşamak çok zengin bir turist ya da bir milyarder değilseniz oldukça zorlu. Hayatta kalmak için yapılan ufak tefek kaçakçılıklar ise şehirde sık sık görülen bir durum. Ay’da yaşayan Jazz için de işler toz pembe değil ne yazık ki. Zengin olma hayalleri kuran karakterimiz sahip olduğu borçlarla boğuşurken bu hayali gerçekleştirmeye de pek yakın görünmüyor. Ancak karşısına çıkan yeni fırsatı değerlendiren Jazz, boyunu aşan işlere giriyor. Kendini tüm Artemis’i ele geçirmeyi ilgilendiren bir komplonun tam ortasında bulan Jazz, hayatının suçunu işlemeye hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artemis’i okuyacaklara küçük bir tüyo da verelim. Marslı’nın yapım ve dağıtımını üstlenen 20th Century Fox kitabın haklarını çoktan satın aldı. Yani yakında filmi çıkarsa şaşırmayın deriz. Kitabın Türkçe ön okumasına buradan erişebilirsiniz.