reklamı kapat

POPÜLER

Maserati Ghibli

Maserati’nin canavarını “yeraltı” dünyasına dahil eden proje: Gangster Ghibli

İtalyan bir performans garajı tarafından modifiye edilen Maserati Ghibli, dokunuşların ardından göz ardı edilemeyecek bir karakterle karşımızda.

Kendisinden pek sık haber aldığımız üreticilerden birisi olmayan Maserati, geçtiğimiz yılı kendi içerisinde hareketli gerdi. Alfa Romeo ile birlikte FCA’nın elden çıkartabileceği söylenen marka için ortaya atılan iddialar en azından şimdilik sessizleşmiş durumda. Satışlarının büyük bir çoğunluğunu oluşturan Ghibli ile yüzü gülen İtalyan üretici geçtiğimiz günlerde Levante Trofeo ile SUV sınıfında çok ciddi bir performans hamlesi yapmıştı. Tanıtım günlerinde bizi fazlasıyla etkilemeyi başaran bu modelin yerini ise şu anda sizlerle paylaşmakta olduğumuz özel tasarım alıyor. Modifikasyon geliştirmeleri arasında “iyi ki var” diyebileceklerimiz arasına giren bu proje dış tasarımı kadar adıyla da ilgi çekmeyi başarıyor.

Motor standartları korundu

Gangster Gbibli olarak isimlendirilen projenin çıkış noktası ise Maserati’nin doğduğu topraklar içerisinde. Forgiato ekibinin yaptığı dokunuşlarla bu hale gelen Ghibli’de ilk andan itibaren tüm örneklerinden ayrılan bir boya yer almakta. Bakıldığında her açıdan biraz farklı görünmeyi başaran bu kaplamayı boyutu 22 inç olan özel tasarım jant ve lastik seti tamamlıyor. Kaputunun altında herhangi bir değişim barınmadığı söylenen Ghibli’nin günümüz şartlarındaki en güçlü versiyonu 400 beygirin üzerinde bir güçle asfalta iniyor. Ekibin üçüncü Ghibli projesi olarak kayda geçen bu örnek meraklılarının ilgisini fazlasıyla üzerine çekecek.