reklamı kapat

POPÜLER

Matt Damon’ın başrolde olduğu Çin’in en pahalı filmi: The Great Wall [Fragman]

Önce Mars’ı keşfetti, sonra ajan köklerine geri döndü, şimdi de Çin Seddi’ni doğaüstü yaratıklara karşı korumaya hazırlanıyor. Film çevirmekten nefes almaya fırsat bulamayan Matt Damon, bu kez Çin tarihinin 135 milyon dolar bütçeyle en pahalı yapımı The Great Wall için kamera karşısına geçti.

Matt Damon ve bir dizi Hollywood oyuncusunun yüzlerce Çinlinin arasında ne işi olduğunu henüz anlayabilmiş değiliz ancak son derece iddialı bir yapımla karşı karşıya olduğumuz aşikar. Hollywood’da tutunamasa bile Çin’de büyük yankı uyandıracağı şimdiden belli olan film Universal ortaklığıyla geliyor. Filmde Damon’a usta aktör Willem Dafoe ve Game of Thrones’ta Oberyn Martell rolüyle gönüllere taht kuran Pedro Pascal eşlik ediyor. Yönetmen koltuğunda ise House of Flying Daggers filmiyle tanıdığımız Yimou Zhang oturuyor.

İlk fragmanı ve posteri de yayınlanan film önümüzdeki yıl vizyona girecek.

the great wall

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Matt Damon’ın başrolde olduğu Çin’in en pahalı filmi: The Great Wall [Fragman]” için 5 cevap

 1. Bir Dost. dedi ki:

  teşekkürler güzel makale. ama kelime sayısını doldurma adına 80 kere en pahali film yazacağınıza bir kere yazıp yanına da bütçesini yazsaydınız daha güzel olabilirdi.

 2. Abdulkadir Özen dedi ki:

  Ne koymuşuz be adamlar bizi canavar olarak gösteriyorlar. rezilligini örtmek için canavarlardan korunuyorlarmis diye film çekiyorlar

 3. Emre dedi ki:

  Kime koydunuz hocam? Kimi canavar olarak gösteriyorlar? Olaylar Çin’de geçiyor. Çinliler o seddi kimin için yapmışlar bilgin var mı? Çin’in Savaşan Beylikler döneminde birbirinden korunmak için sınırlarında ilk setleri inşa ettiler.
  Sonra giderek genişledi bu setler. Yoksa sen Çin hanedanlarından birine mi mensupsun?

 4. Mertcan dedi ki:

  Sizde yanlış biliyorsunuz. Evet Çin Seddi Savaşan Beylikler döneminde yapılmaya başlandı birbirlerinden korunmak için ve düşmanın kaçmasını engellemek için, fakat başta Hun (Türk) Devleti olmak üzere Moğolların da saldırılarından korunmak için genişletildi. Yani kendilerinden korunmak için yapılmaya başlandı, Atalarımızın korkusundan da genişletildi. Abdülkadir bey haklı kendi utanç kaynaklarını canavar diyerek de örtmeye çalışıyorlar.

 5. Halid Bin Velid Seyfullah dedi ki:

  Çin seddi hun beyliklerini durdurmak için yapıldı.Çin kaynaklarında urk , uruk , hiung diye geçer.