reklamı kapat

POPÜLER

max payne

Max Payne ve Max Payne 2 efsaneleri “remake” ile geri dönüyor

Oyun dünyasının en büyük efsanelerinden olan ve çok büyük bir fan kitlesi bulunan Max Payne efsanesi, sürpriz bir “remake” haberiyle gündemde.

Advertisement

Belirli bir yaşın üzerindeki neslin severek oynadığı, ilk açtığında sunulan oynayış dinamikleri, hikâye ve sesler ile hayran kaldığı yapımlar arasında yer alan Max Payne için dün akşam bir “remake” projesi duyuruldu. Oyunun orijinal yapımcısı Remedy Entertainment, Max Payne’in ilk ve ardından gelen ikinci oyunu için Rockstar Games ile anlaşarak bir “remake” projesine girişeceklerini aktardı. Yapılan açıklamaya göre iki oyun da ayrı ayrı satışa sunulacak ve oyunlar PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S ile PC için elde edilebilir olacak. Henüz tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmeyen bu “remake” projesi için Remedy’nin kendisi özelinde bir AAA yapım kadar bütçe kullanacağı aktarılıyor.

Bu açıdan çok iyi olması beklenen oyunlar, hemen gelebilecek gibi ise görünmüyor. Çünkü Remedy Entertainment şimdilik sürecin konsept geliştirme aşamasında olduklarını belirtiyor. Bu açıdan duyuruyu fazlasıyla erken yapan firma, yine de Rockstar Games desteğiyle süreci 3 yıla uzatmadan tamamlayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son dönemde “remaster” ile “remake” oyunların sayısı ciddi şekilde artmaya başladı ve bu gerçekten güzel görünüyor. Çünkü eski efsaneleri kesinlikle yeni nesil oyun tutkunlarının da oynaması gerekiyor. Bazı eski oyunlar hafızalarda harika grafiklerle kalsa da aslında günümüzde oynamayacak kadar kötü grafiklere sahipler. Bu açıdan yapılan bu tarz projeler herkesi fazlasıyla mutlu ediyor.

Max Payne gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın