reklamı kapat

POPÜLER

2018 Mazda MX-5

Mazda’dan ikonik modeli MX-5 Miata’ya yılbaşı ruhunu yansıtan “2018 hediyeleri”

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hatırı sayılır meraklısı bulunan Mazda MX-5, güncellenen donanım seçenekleriyle bildiğimiz çizgilerini korumaya devam ediyor.

2017 yılını bitirmek için önümüzde sayılı günlerin kaldığı şu sıralarda yeni yılı dışarıda ve evde kutlayacaklar için de planların hız kazanmaya başladı. Yeni yıl pastasının bir tarafında bu hazırlıklar devam ederken bir yandan da sevdiklerimiz hediye etmek istediğimiz parçaların arayışı var. Neyse ki bu “telaş” otomobil üreticilerinin de içerisinde olduğu bir süreci kapsıyor ve biz de favori modellerimize 2018 yılı için gelen yeniliklerle tanışıyoruz. Meraklıları için yıl başı hediyesi olarak bizim de favorileri modellerimiz arasında yer alan Miata MX-5‘i seçen Mazda, hatırı sayılır bir donanım iyileştirmeleriyle karşımızda.

Yeni yıla yeni tavan rengi

RF versiyonuyla Türkiye’de satışlarına başlanan MX-5’e 2018 yılıyla birlikte gelen içeriğe baktığımızda ısıtmalı Recaro koltuklar, BBS jant paketi, elektrikli direksiyon, Nappa deri döşeme ve kumaş tavana Siyah Üzüm Kırmızısı renk seçeneği gibi parçalar öne çıkıyor. Buna ek olarak giriş seviyesi olarak nitelendirilen Sport donanımda da artık 7 inç’lik multimedya ekranı içerisine alan “MAZDA CONNECT” ve anahtarsız giriş parçalar standart hale getiriliyor. Kabin içerisindeki yalıtım konusunda da iyileştirilmelerin yapıldığı söylenen modelde arka süspansiyonlar da ufak bir revizyon programına alınmış. Amerika’daki tüm versiyonları 155 beygir güç üreten 2.0 litrelik SKYACTIVE G motorla satışa sunulan MX-5, Türkiye’de 1.5 litrelik motor opsiyonuyla satın alınabiliyor. Yurt dışında; Sport donanım, 6 ileri manuel şanzıman ve 2.0 litrelik motor kombinasyonuyla 25.295 dolarlık başlangıç fiyatı bulunan MX-5 kırmızı renk tavanıyla “Noel Baba”nın da favorisi olacak gibi.

İlgili video