reklamı kapat

POPÜLER

Turkcell

MEB ve Turkcell’den geleceğin yazılımcıları için istihdam seferberliği

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Turkcell önemli bir iş birliğine imza attı. MEB ve Turkcell‘in projesinin detayları bugün gerçekleşen basın toplantısında açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre ”Geleceği Yazanlar- Gençlere Yatırım, Geleceğe Yazılım” programı başladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 21’inci yüzyılda yazılımın milli güvenlik meselesi olduğuna dikkat çekerek, ‘2022 yılından itibaren de bu programı tüm lise mezunlarına açacağız. İş birliğinin gerçekleşmesinde büyük emek sarf edenlere teşekkür ediyorum’ dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell iş birliğiyle Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen bu mesleki eğitim programıyla, üniversite son sınıf öğrencileri ve mezunlara yazılım teknolojileri alanında eğitim, sertifikasyon ve istihdam imkanı sağlanacak. 6 ay sürecek program boyunca bire bir mentorluk desteği de alacak olan katılımcılar, programı başarıyla tamamlamalarının ardından Turkcell’in yeni yazılım şirketi Atmosware ve Turkcell grup şirketlerinde çalışma imkanına kavuşacak. Ayrıca bu kapsamda Turkcell’de iş başında eğitim de alma şansı yakalayacak olan katılımcılar, programı tamamlamalarının ardından, gerçekleşecek sınavlarda başarılı oldukları takdirde Turkcell ve grup şirketlerinde tam zamanlı çalışma fırsatına kavuşacak. 6 ay sürecek bootcamp programında katılımcılara 6 farklı odakta eğitim ve gelişim imkanları sunulacak. Buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu eğitimler şunlardan oluşuyor:

– Swift yazılımcısı
– Kotlin yazılımcısı
– Java yazılımcısı
– Net yazılımcısı
– Veri uzmanı
– Uygulama Operasyonu

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti