reklamı kapat

POPÜLER

Mekanik ve dijitali tek bir konseptte buluşturan akıllı saat [Video]

Kulağa pek inandırıcı gelmese de, Kairos adındaki yeni kurulan bir şirket aralık ayında hem mekanik hem de dijital bir forma sahip bu melez akıllı saatlerin ilk versiyonlarını piyasaya süreceğini duyurdu. Bu dikkat çekici akıllı saat modeli gerçekten üretilebilirse, teknoloji ve tasarım arasındaki boşluğu doldurarak kol saati piyasasındaki önemli bir eksikliği giderebilir.

Kairos’un MSW ve SSW modelleri, tam bir akıllı saat kapasitesi taşıyan ama istediğinizde size “gerçek” bir saat deneyimi sunan saydam renkli bir OLED ekranla birlikte hakiki otomatik saat hareketlerini biraraya getiriyor.

Halihazırda piyasada olan akıllı saat modelleri ve Kairos’un bu çılgın akıllı saatleri arasındaki farkı ele aldığımızda, bu modellere şüpheyle yaklaşmadan edemiyoruz. Dolayısıyla söz konusu konseptlerin Citizen ya da Seiko gibi sektörün öncü markalarından değil de yeni kurulan bir şirket tarafından ortaya atılması da aslında anlaşılır bir durum. Ön sipariş fiyatları 499 dolar ve 1.999 dolar arasında değişen saatler, size ulaşan cihazda bir kusur bulunmadığı sürece geri de verilemeyecek.

VİDEO

YORUMLAR