reklamı kapat

POPÜLER

Nokia X

Merak edilen Nokia X için yeni bilgiler

HMG Global, 27 Nisan tarihinde yeni akıllı telefon modeli Nokia X‘i tanıtmaya hazırlanıyor. Oldukça merak edilen bu model içinse yeni bilgiler karşımızda bulunuyor.

Nokia X, isminin işaret ettiğinin aksine amiral gemisi değil orta seviye bir model. 2014 yılında çıkan orijinal Nokia X’in modern hali olarak görülen telefon, kısa süre önce CCC sertifikasyon sisteminde göründü. TA-1099 ve TA-1109 olmak üzere iki farklı versiyon halinde görülen telefon, “5V/2A” 10W şarj sistemi kullanıyor. Yani hızlı şarj desteği bulunmayan telefon, böylelikle amiral gemisi seviyesinde olmadığını kesinleştirmiş oluyor. Teknik olarak hiçbir detayı halen netleşmeyen model, bütçe dostu bir yapıda karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirketten esas olarak beş arka kameralı Nokia 9 bekleniyor

Daha önce duyduğumuz kadarıyla Nokia 9 ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacak. Gücünü Qualcomm’un en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 845‘den alacağı söylenen telefon, arkasında tam beş adet kamera taşıyacak. Tahminlere göre bu beş kameranın her biri farklı yapılandırılmış sensörlere sahip olacak. Kişiler çeşitli lensler barındıran bir mekanik çarkı döndürerek (Manuel ya da otomatik) farklı sensörler ile farklı sonuçlar alabilecek. Bu sayede mobile çok yüksek zoom yani yakınlaşma getirebileceği belirtilen firma, bu noktada yine Zeiss ile çalışacak.

İlgili Video

3310 için hazırlanmış ilginç konsept