reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 6X

Merak edilen Xiaomi Mi 6X için dikkat çeken yeni teknik özellikler

Bugün GoPro’yu satın alabileceği ortaya çıkan Xiaomi, son dönemde biliyorsunuz sık sık Mi 6X modeliyle gündeme geliyor. Oldukça merak edilen ve ilgi gören telefon için yeni detaylar karşımızda bulunuyor.

Resmi olarak 25 Nisan tarihinde lanse edilecek Xiaomi Mi 6X, ortaya çıkan son detaylara göre Snapdragon 626 değil Snapdragon 660 işlemci ile geliyor. Burada standart 2.2 GHz yerine 2.0 GHz hızda çalışacağı belirtilen işlemciyi, tercihe göre 4 GB RAM ve 6 GB RAM destekleyecek deniyor. 64 GB 128 GB dahili depolama seçenekleri bulunacak telefon, söylendiği kadarıyla microSD kart desteğini de veriyor. Görüntüleme tarafında ise cihaz 5,99 inç boyutunda 18:9 ekran üzerine kuruluyor. Bu ekranda 2160×1080 piksel çözünürlük sunan Mi 6X, söylendiği kadarıyla çentiksiz bir tasarımla geliyor. Bünyesinde 2,910 mAh kapasitesinde bir pil taşıyan modelin, arkasında ise 20 megapiksel ve 12 megapiksel sensörlere sahip çiftli kamera sistemi yer alıyor. Burada F2.0 ve F1.8 diyaframlar kullanan telefon, önünde 20 megapiksellik F2.0 kamera taşıyor. Bu kamera sistemini direkt olarak Redmi Note 5 Pro‘dan alacağı ön görülen cihaz, ön yüzünde de flaş taşıyor. 4K çözünürlükte saniyede 30 kare video çekebildiği belirtilen Xiaomi Mi 6X, kutudan Android 8.1 ile çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mi 6X’e ek olarak Xiaomi Mi 7 de yolda

Buna göre 6 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kurulacak telefonun, Snapdragon 845 kullanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Sızan firmware dosyasında 3.170 mAh‘lık bir pil üzerine kurulan telefon, 6 GB ya da 8GB RAM ile elde edilebilecek. Çift arka kameraya sahip olacağı belirtilen cihaz, kutunda Android 8.0 Oreo çıkacak gibi görünüyor. Bu modelin haziran ayı gibi tanıtılacağı tahmin ediliyor.

İlgili Video

Çok ilginç katlanabilir akıllı telefon videosu