reklamı kapat

POPÜLER

Merakla beklenen Google Pixel 2’de neler eksilecek?

Google, ondan hiç beklenmeyen bir kararı çıkışı merakla beklenen Pixel 2 için verebilir.

Pixel 2 ve Pixel 2 XL’in bu sene içerisinde çıkışı heyecanla beklenen birkaç cihazdan biri oldukları konusunda şüphe yok ve Google’a yakınlığı bulunduğu iddia edilen isimsiz bir kaynağa göre artık elimizde daha çok detay var. XDA Developers’ın haberine göre isimsiz kaynak bu sene gerçekten de iki adet Pixel telefon geleceğini doğruluyor. Birisi, ilk modele boyut ve görünüm olarak daha yakın olacak 4.97 inç ekranlı bir model, diğeri ise 5,99 inç ekranıyla geçen senenin Pixel XL’inin çok ötesine geçmiş bir model.

Kod adı Taimen olan daha büyük cihaz bir sürprizle geliyor. Kaynağa göre çerçeveler oldukça küçültülecek ve 128GB hafıza kapasitesi seçeneğiyle sunulacak. Bu modelin 1440p çözünürlüğündeki ekranının tedarikçisi LG olacak.

Kaynağa göre, her ne kadar şu andaki trend çift kameralı düzenekler olsa da, iki model de tek lensli bir kameraya sahip olacak. Yine, iki model de Snapdragon 835 işlemciye ve 4GB RAM’e sahip olacak. Bu özellikler şimdiye kadar size getirdiğimiz sızıntıları doğruluyor.

Eksilmeler var!

Daha önce de bir başka kaynak vasıtasıyla LOG üzerinden sizlere duyurduğumuz gibi, eğer XDA’nın kaynağı da doğruysa, sürprizlerden biri de Google’ın üç farklı Pixel modeli çıkartma planını terk etmiş olması. Kaynağa göre ortadaki model çıkartıldı ve piyasaya sadece standart ve “super plus” denebilecek iki model çıkacak.

Kaynağa göre yeni Pixel’lerden eksilecek şeylerden birisi de 3,5 mm kulaklık girişi. Google’ın, Apple’ın başlattığı ve gerçeğe dönüştüğü günden beri tartışmaları eksik etmeyen bu değişikliği yapıp yapmayacağını merakla bekliyor olacağız.