reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung kendi evinde kırılması zor bir rekora imza attı

Samsung, yeni Galaxy S8 ile birlikte rekorlarına yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Daha önce ön sipariş rakamlarıyla rakiplerine gözdağı veren Galaxy S8, şimdi de kendi evinde yakaladığı başarıyla teknoloji dünyasında ses getirmeyi başardı. 

Advertisement

The Investor’ın haberine göre Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ yeni bir rekora imza atmış durumda. Her iki cihazın da günde 11 bin ile 12 bin arasında satışa ulaştığı belirtiliyor. Bu rakamlara güney doğuda hiçbir markanın ulaşamadığı da söylenenler arasında yer alıyor. Bu satış rakamlarıyla Samsung Electronics’in hisse başına fiyatının 2.123 dolar olduğu söylenirken bu değerin tüm zamanların en yükseği olduğuna dikkat çekiliyor.

Samsung’un kendi evi Kore’de rekorlara doymadığı ve değerine değer kattığı bir gerçek. Fakat tüm dünyadaki satışlara baktığımızda bu kadar parlak bir tablo çizmek mümkün oluyor. Geçen ay yapılan açıklamada Galaxy S8 ve Galaxy S8+ satışlarının 5 milyon seviyesinde olduğu belirtilmişti. Samsung Galaxy S7 ve S7 edge’in aynı zaman dilimi içerisinde 7 ile 9 milyon arasında değiştiği düşünüldüğünde bu satış rakamlarının düşük olduğu söylenmişti.  Samsung Galaxy Note 8 ile Güney Koreli devin yükselişini sürdürüp sürdüremeyeceği ve iPhone 8 karşısında neler başarabileceğini bekleyip göreceğiz. Kore’deki başarı tüm dünyaya yansıyabilecek mi bu da merak konusu.