reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Mucize 2: Aşk

Merakla beklenen Mucize 2: Aşk’ın ilk fragmanı yayında [İzle]

Mahsun Kırmızıgül, Mucize 2: Aşk’ın yolda olduğunu geçtiğimiz yaz aylarında müjdelemişti. İlk filmiyle büyük bir başarı yakalayan Kırmızıgül, Mucize 2: Aşk‘ın 1 Mart 2019’da vizyona gireceğini duyurmuştu.

Advertisement

Mucize 2: Aşk’ın vizyona girmesinden önce Mahsun Kırmızıgül merakla beklenen Mucize 2 Aşk’ın fragmanını yayınladı. İlk filmde olduğu gibi Mucize 2: Aşk’ın da izleyiciler tarafından beğeniyle karşılanması bekleniyor. Kırmızıgül, Mucize 2: Aşk’ın Avrupa’da da aynı tarihte vizyona gireceğini belirtti. Mahsun Kırmızıgül, Mucize 2: Aşk’ta Mert Turak Fikret Kuşkan, Erdal Özyağcılar ve Senay Gürler gibi oyunculara yer veriyor. Mahsun Kırmızıgül’ün Mucize 2: Aşk’ta oyuncu olarak da yer alacağını belirtelim. İlk filmi 4 milyon kişi tarafından izlenen filmin ilk bölümünün hikayesini paylaşalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mucize’nin hikayesi

Mucize, yönetmenliğini ve senaristliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı 2014 yapımı sinema filmidir. Film 1 Ocak 2015 tarihinde beyazperdede gösterime girmiştir. Çekimleri İzmir (Foça) ve Kars (Kağızman)’a bağlı bir köyde gerçekleştirilmiştir. Filmin konusu 1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir’den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatsa da, asıl işlenen konu engelli insanlara, engelli adayları insanların nasıl baktığı ve davrandığı ile ilgili.

Bir öğretmenin bir kişinin, bir kişinin bir ailenin ve dolayısıyla bir köyün belki de zincirleme olarak tüm dünyayı nasıl değiştirebileceğini de göstermekte. Tabi sadece öğretmen değil, aşkın da gücünü çok farklı bir biçimde işleyip göstermiş oluyor.

Filmde Mahir öğretmen ailesi ve çocuklarını geride bırakıp geri dönebilecekken zor olanı seçip kalıyor; üstüne üstlük, kendi cebinden parayla köye okul yaptırıyor ve kızları okula göndermeyen ve onları sadece bir mal olarak gören zihniyeti yıkmaya çalışıyor.

Aziz karakteri ise ilk başlarda köyün delisi gibi bir imaj veriyorken ve Mahir öğretmen de kendisinden korkarken zamanla, aslında onun da duygularının olduğunu ve herkes gibi hissettiğini ancak onlar gibi davranamadığını seziyor. Ona konuşmayı ve yazı yazmayı öğretiyor.

Video